Norris pewny utrzymania konkurencyjnego tempa

Brytyjczyk nie ukrywa, że chce powalczyć o wysokie miejsce w kwalifikacjach na Zandvoort.
26.08.2310:17
Nataniel Piórkowski
180wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris jest pewien, że McLaren może zawalczyć o pole position do wyścigu o Grand Prix Holandii.

Kierowca McLarena osiągnął najlepszy wynik w drugim treningu na Zandvoort, uzyskując czas lepszy o 0,02s od Maxa Verstappena.

Konkurencyjna forma McLarena nie jest niespodzianką - już przed letnią przerwą ekipa udowodniła, że dzięki poprawkom zdołała znacząco poprawić osiągi konstrukcji MCL60.

Za nami udany dzień. Dobrze było wrócić do bolidu. Na początku czułem się trochę zardzewiały, ale wystarczyło kilka okrążeń i złapaliśmy rytm.

W pierwszym treningu poświęciliśmy sporo czasu na testy aerodynamiki. Mieliśmy więc trochę zaległości przed dalszą częścią jazd, ale było to konieczne w kontekście przyszłości.

To, w jaki sposób zwieńczyliśmy ten piątek, było całkiem zachęcające i sprawiło, że nie możemy się już doczekać soboty.

Dopytywany o to, czy McLaren jest w stanie utrzymać mocną formę, Brytyjczyk odparł: W stu procentach. Jest blisko, bardzo blisko. Myślę, że jutro będzie podobnie. To krótki
tor, więc notujemy tutaj czasy na poziomie minuty dwunastu, jedenastu sekund. W sobotę powinniśmy zejść do dziesięciu
.

Będzie bardzo ciasno. W grze są Williamsy, Alpine, gdzieś tam czai się także AlphaTauri, więc o najwyższe miejsce powalczyć może sporo kierowców. Nie będzie łatwo dostać się na szczyt, ale niewiele potrzeba do tego, by już na początku zostać znokautowanym przez rywali.

Jeśli wykonasz dobrą pracę, możesz zająć wysokie miejsce w Q3. Nie będzie to łatwe, ale jestem pewien, że jeśli unikniemy błędów, to utrzymamy naszą pozycję.