Kierowcy Mercedesa pozytywnie zaskoczeni dyspozycją bolidu W14

Hamilton i Russell spodziewają się dalszych postępów przed kwalifikacjami.
26.08.2310:20
Nataniel Piórkowski
296wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton i George Russell uważają, że Mercedes W14 zapewnia na Zandvoort znacznie lepsze osiągi, niż na innych torach.

Hamilton zakończył dzień na czwartym miejscu, za Lando Norrisem, Maxem Verstappenem i Alexem Albonem. Russell musiał zadowolić się czternastą pozycją. Obaj reprezentanci teamu z Brackley chwalą jednak dyspozycję bolidu.

To był dla mnie wspaniały dzień. Wstałem rano bardzo podekscytowany powrotem do bolidu i od pierwszego okrążenia czułem, że mamy dobry punkt wyjścia przed dalszą częścią weekendu - podkreślał Hamilton.

Pierwszy trening był dość dobry. Przed drugim wprowadziliśmy kilka zmian, ale nie jestem pewien, czy przyniosły one poprawę. Będziemy musieli się temu bliżej przyjrzeć podczas wieczornej analizy danych.

Generalnie bolid sprawia wrażenie bardziej konkurencyjnego niż na innych torach. Chcemy to utrzymać i zobaczymy, czy jutro uda nam się postawić jeszcze jeden krok naprzód.

Russell dodał: Dobrze jest wrócić na tor. Tempo wyścigowe wyglądało naprawdę konkurencyjnie a w bolidzie drzemie wielki potencjał - także w zakresie pojedynczego okrążenia. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dzisiaj tego nie pokazaliśmy.

Zdecydowanie był to dla nas jeden z najlepszych piątków w tym sezonie. Jestem optymistą przed dalszą częścią weekendu - dodał.