Marko otrzymał formalne ostrzeżenie od FIA

Ma to związek z komentarzem Austriaka pod adresem Sergio Pereza.
15.09.2318:33
Nataniel Piórkowski
1116wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko otrzymał formalne ostrzeżenie w związku z komentarzem, jaki skierował pod adresem Sergio Pereza.

Udzielając wywiadu austriackiej stacji Servus TV, konsultant Red Bulla do spraw sportów motorowych, połączył domniemany brak skupienia Pereza z jego pochodzeniem.

Pamiętajmy, że pochodzi z Ameryki Południowej, więc nie potrafi być tak skoncentrowany jak Max Verstappen czy dawniej Sebastian Vettel - stwierdził.

Po kilku dniach nadawca opublikował oświadczenie, w którym Marko przeprosił za swoje słowa. Pomimo tego Lewis Hamilton wezwał do podjęcia dalszych działań wobec Austriaka.

W piątek Marko otrzymał pisemne ostrzeżenie połączone z przypomnieniem, iż jako osoba publiczna powinien przestrzegać zapisów kodeksu etyki FIA.

Weteran padoku F1 podkreślił, że nie popiera uogólnień na temat ludzi z jakiegokolwiek kraju, danej rasy czy pochodzenia etnicznego.

Marko spotkał się także z samym Perezem. Odbyłem z nim prywatną rozmowę. Przeprosił mnie i to było dla mnie najważniejsze. W zasadzie idziemy dalej - powiedział kierowca Red Bull Racing.

Szef RBR - Christian Horner powiedział na antenie telewizji Sky, że słowa Marko były niewłaściwe a doradca natychmiast bezpośrednio przeprosił Sergio. Dodał również, iż jego zespół nie mógł wydać oficjalnego komunikatu w tej sprawie, gdyż Marko jest pracownikiem Red Bulla a nie samego Red Bull Racing.