Albon otwarty na zmianę barw po wygaśnięciu obecnej umowy

Zawodnik Williamsa nie ukrywa, że chciałby mieć szansę walki o podia i zwycięstwa.
17.09.2309:28
Nataniel Piórkowski
512wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alex Albon nie chce wykluczać zmiany zespołowych barw po wygaśnięciu obecnej umowy z Williamsem.

Taj jest solidnym filarem teamu z Grove, który pod wodzą Jamesa Vowlesa stopniowo wychodzi z kryzysu, w jaki wpadł po 2017 roku. Podczas GP Singapuru Brytyjczyk zaznaczył: Alex będzie tu przez długi czas. Mogę wam to już powiedzieć.

Obecna umowa Albona z Williamsem została podpisana w ubiegłym roku. Według nieoficjalnych doniesień kontrakt obejmuje lata 2023 i 2024. Sam Albon nie chce jednak deklarować całkowitego przywiązania do teamu z Grove w dalszej perspektywie.

Szczerze mówiąc pragnę być częścią powrotu Williamsa do konkurencyjnej formy. Uważam, że nasz rozwój i wszystko to, co dzieje się za kulisami, jest naprawdę wspaniałą historią. Dopóki obowiązuje mój kontrakt, jestem w pełni oddany zespołowi.

Zdaniem dawnego kierowcy Red Bulla, pozostawienie sobie możliwości wyboru jest rozsądnym posunięciem. Mam już 27 lat. Nie jestem stary, ale nie jestem też młody. Czuję, że znaczna część kariery jest już za mną. W przyszłym roku będę miał 28 lat, później 29 a to już blisko trzydziestki.

Chcę dać sobie szansę na walkę o zwycięstwa i podia. Pytanie brzmi, czy jesteśmy w stanie doprowadzić ten zespół do tak wysokiego poziomu?.