Sauber sugeruje przystąpienie do sezonu 2024 pod nazwą sponsora

Stajnia z Hinwil potwierdziła, że bolid C44 zostanie zaprezentowany w Wielkiej Brytanii.
04.12.2318:29
Mateusz Szymkiewicz
1687wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alessandro Alunni Bravi zasugerował, że Sauber przystąpi do sezonu 2024 korzystając z nazwy sponsora.

Stajnia z Hinwil ostatnie pięć lat rywalizowała na torach Formuły 1 pod szyldem Alfy Romeo. Mimo to ze względu na powolną transformację ekipy w fabryczne zgłoszenie Audi, włoski producent zdecydował się na zakończenie współpracy.

Naturalnym krokiem w przejściowym okresie 2024-2025 wydawał się powrót do identyfikacji Sauber. Mimo to szef zespołu - Alessandro Alunni Bravi, nie wyklucza, iż nowa oficjalna nazwa zgłoszenia zostanie narzucona przez sponsora. Włoch potwierdził jedynie, iż prezentacja bolidu C44 odbędzie się w Wielkiej Brytanii.

Gdy tylko FIA potwierdzi listę zgłoszeń, czyli 10 grudnia, ogłosimy nową nazwę zespołu - powiedział Bravi podczas wręczenia nagród magazynu Autosport. Wydaje mi się, że będzie to niespodzianka. Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia współpracy z nowymi partnerami. Będziemy mieli bardzo świeże podejście pod względem komunikacji i marketingu. Zorganizujemy prezentację nowego samochodu tutaj w Wielkiej Brytanii.

W tym roku zamknęliśmy udaną współpracę z Alfą Romeo. Tym samym od 2024 roku będziemy korzystać z innej nazwy zespołu. Jak się domyślacie, w Formule 1 możliwe jest zagraniczne komercyjne partnerstwo. Nie chcemy jednak nic dzisiaj zdradzać. Pracujemy bardzo ciężko w okresie transformacji. Nadal jesteśmy małym i niezależnym zespołem. Wyzwanie jest wielkie i rozwijamy się w każdym obszarze.

W tej chwili nie chodzi o kwestię rozmiaru, tylko zatrudnienia właściwych ludzi. Tak jak powiedział Sir Jackie Stewart, pracownicy będą kluczowi. Najważniejsze jest zidentyfikowanie największych profesjonalistów i przeprowadzenie właściwego procesu. Wyzwanie jest duże. Wszystko możemy kupić z wyjątkiem czasu. Mamy tego pełną świadomość. Spełnienie oczekiwań będzie najtrudniejsze.