Kacper Sztuka kierowcą MP Motorsport w Formule 3

Junior Red Bulla z Polski rozpocznie sezon 2024 w marcu na torze Sakhir w Bahrajnie.
19.01.2411:19
Mateusz Szymkiewicz
2483wyświetlenia


Kacper Sztuka dołączył do stawki Formuły 3 w sezonie 2024 jako kierowca MP Motorsport.

Polak jest zeszłorocznym czempionem włoskiej F4, natomiast w grudniu został włączony w szeregi Red Bull Junior Team. Kierowca dysponując wsparciem austriackiego koncernu awansuje w sezonie 2024 do Formuły 3, która towarzyszy F1 podczas wybranych weekendów Grand Prix.

Sztuka został ogłoszony kierowcą holenderskiego MP Motorsport, z którym miał już okazję współpracować podczas posezonowych testów na torze Imola. Partnerem Polaka będzie Tim Tramnitz, który jest wicemistrzem włoskiej oraz niemieckiej F4 z sezonów 2021, a także trzecim kierowcą minionej kampanii Formula Regional. Nazwisko trzeciego zawodnika MP Motorsport nie jest póki co znane.

Wielu z Was czekało na tę wiadomość i jestem szczęśliwy, że mogę Wam to dzisiaj ogłosić! - przekazał Kacper Sztuka za pośrednictwem mediów społecznościowych. To spełnienie moich marzeń! MP Motorsport to czołowy zespół F3, który co roku walczy o najwyższe pozycje. Ich doświadczenie będzie dla mnie niezwykle ważne w debiutanckim sezonie, który zacznie się już na początku marca w Bahrajnie.

Bardzo dziękuję Red Bull Junior Team Program, partnerom i mojej ekipie, którzy ciężko pracowali na to w ostatnich miesiącach. Wiem, że mocno trzymaliście za to kciuki. Tym bardziej się cieszę, że będziemy mogli się spotkać w trakcie weekendów wyścigowych Grand Prix Formuły 1!

Nadchodzący sezon Formuły 3 wystartuje w dniach 1-2 marca. Łącznie mistrzostwa będą liczyć dziesięć rund oraz dwadzieścia wyścigów na torach Sakhir, Albert Park, Imola, Monte Carlo, Circuit de Catalunya, Red Bull Ring, Silverstone, Hungaroring, Spa-Francorchamps oraz Monza.