Norris: Solidny start sezonu daje nam nadzieję

Kierowca McLarena zwraca uwagę na postępy i przyznaje się do kosztownych błędów w Q3.
02.03.2410:52
Nataniel Piórkowski
280wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris jest podbudowany tempem zaprezentowanym przez McLarena w czasówce przed GP Bahrajnu.

Brytyjczyk wywalczył siódme pole startowe, uzyskując czas lepszy o siedem setnych sekundy od zespołowego kolegi - Oscara Piastriego.

Moje szybkie okrążenie nie było najlepsze. Popełniłem błędy w pierwszym i czwartym zakręcie. Straciłem około trzy dziesiąte sekundy. Gdybym tylko zyskał jedną dziesiątą, byłbym cztery miejsca wyżej.

Mam mieszane odczucia, bo wraz z każdym kolejnym blokiem kwalifikacji, bolid jechał coraz lepiej. Zwłaszcza gdy temperatura spadła i ucichł wiatr. Wszystko szło po naszej myśli a jazda sprawiała mi przyjemność. Po prostu nie zrobiłem tego, co powinienem był zrobić.

W porównaniu do sytuacji sprzed roku, McLaren otwiera sezon w znacznie lepszej formie. Mam nadzieję, że tym razem będzie nieco łatwiej. Początek roku jest dla nas bardzo udany. To najważniejsze.

Patrząc na sytuację sprzed roku, rozpoczynaliśmy tamten sezon w bardzo trudnym położeniu. Znajdowaliśmy się w głębokim dołku.

Świadomość tego, gdzie znajdujemy się teraz i wiedza na temat tego, co możemy jeszcze poprawić w ciągu kilku najbliższych miesięcy, daje mi pewność siebie. Podobne emocje powinny towarzyszyć całej ekipie.

Jesteśmy w dobrym miejscu. To miła niespodzianka. Jest wiele rzeczy, które można poprawić, ale zrobimy to i znajdziemy się bliżej czołówki.