New Zeland Herald: Ricciardo otrzymał ultimatum od RB do GP Chin

Publikacja informuje, że zwolnienie kierowcy może być częścią rozgrywki Horner-Marko.
26.03.2408:44
Mateusz Szymkiewicz
1844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gazeta New Zeland Herald informuje, że Daniel Ricciardo mógł już otrzymać ultimatum od szefostwa zespołu RB.

Australijczyk cieszy się w tym roku stałą posadą w siostrzanej ekipie Red Bulla, co odczytywane jest jako szansa na udowodnienie, iż może być konkurencyjną alternatywą dla Sergio Pereza. Mimo to Ricciardo po trzech eliminacjach wyraźnie ustępuje Yukiemu Tsunodzie, z którym przegrał wszystkie trzy czasówki ze średnią stratą na poziomie 0,4 sekundy. Ponadto Japończyk w trakcie wyścigu w Melbourne otworzył dorobek punktowy RB, zostając sklasyfikowanym na siódmym miejscu.

Według ustaleń New Zeland Herald, Helmut Marko udzielił już Ricciardo ultimatum, oczekując wyraźnej poprawy w nadchodzących Grand Prix Japonii oraz Chin. W innym wypadku konsultant Red Bulla ma awansować Liama Lawsona do roli kierowcy wyścigowego, powierzając mu kokpit VCARB01 od szóstej rundy sezonu w Miami.

Nie jest to dla mnie w żaden sposób denerwujące - powiedział Daniel Ricciardo, pytany w Australii o coraz mniejsze wsparcie Helmuta Marko. Oczywiście, kiedy sprawy układają się dobrze, każdy wypowiada się pozytywnie, w drugą stronę działa to podobnie, pojawia się negatywna narracja. Takie są zasady tej gry.

New Zeland Herald podaje też, że wywieranie presji na Ricciardo i potencjalna promocja Lawsona może być częścią wewnętrznych tarć w Red Bullu. Szczególnym orędownikiem pomysłu odbudowania Australijczyka i powierzenia mu kokpitu w seniorskim zespole ma być Christian Horner. Z kolei Marko ma być zwolennikiem promowania młodych kierowców, upatrując w Lawsonie przyszłego partnera Maksa Verstappena.

Jest dużym chłopcem i podniesie się po tym. Uważam, że wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie sezonu i nawet nie ma sensu, by już teraz myśleć o kolejnym roku - powiedział Christian Horner, pytany o trudny start mistrzostw Ricciardo.