F1-Insider: Horner prowadzi zaawansowane rozmowy z Alonso

Hiszpan miałby zastąpić Sergio Pereza w ekipie Red Bulla od 2025 roku.
26.03.2409:03
Mateusz Szymkiewicz
3672wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niemiecki F1-Insider informuje, że Christian Horner jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Fernando Alonso w sprawie transferu do Red Bulla.

Stajnia z Milton Keynes mimo absolutnie szczytowej formy na starcie tegorocznych mistrzostw, szargana jest wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zimowej przerwy koncern Red Bulla wszczął wewnętrzne dochodzenie w sprawie Christiana Hornera, któremu zarzucano nadużycia władzy w zespole Formuły 1.

Brytyjczyk, który cieszy się poparciem większościowego akcjonariusza z Tajlandii, ma stać w opozycji do prezesa Olivera Mintzlaffa, konsultanta ekipy Helmuta Marko oraz obozu skupionego wokół Maksa Verstappena. Po wyścigu w Bahrajnie ojciec kierowcy - Jos, udzielił wypowiedzi, w której stwierdził, iż dalsza obecność Hornera w Red Bullu może doprowadzić do rozpadu zespołu.

Uważa się, iż walka o wpływy w Red Bull Racing może skłonić Verstappena do aktywowania klauzul odejścia w umowie, by dołączyć do Mercedesa poszukującego nowego kierowcę w miejsce Lewisa Hamiltona. Według F1-Insider, Horner dysponujący w tej chwili władzą absolutną w stajni z Milton Keynes, miał podjąć rozmowy kontraktowe z Fernando Alonso.

Hiszpan, który aktualnie reprezentuje Astona Martina, pozostaje bez umowy na kolejne mistrzostwa, rozważając dalszą przyszłość w Formule 1 oraz kolejne miejsce startów. 42-latek uważany jest za jedną z wielu alternatyw dla Lewisa Hamiltona w Mercedesie, natomiast teraz pojawiają się sygnały, iż dwukrotny czempion może być na radarze Red Bulla.

Według niemieckiej publikacji, rozmowy Alonso z Christianem Hornerem są na zaawansowanym etapie i potencjalny transfer w miejsce Sergio Pereza ma być wyraźnym sygnałem dla obozu Maksa Verstappena. Holender musiałby określić, czy jest zainteresowany wewnętrzną rywalizacją z Hiszpanem, czy może zdecyduje się na zmianę barw.

F1-Insider zwraca uwagę, iż Alonso w przeszłości wielokrotnie był łączony z transferem do Red Bulla i rozmowy w imieniu zespołu miał inicjować Horner. Brytyjczyk rzekomo był przeciwnikiem polityki szybkiego promowania juniorów z Toro Rosso, chcąc zatrudnić Hiszpana między innymi przed sezonem 2014, kiedy to karierę w Formule 1 zakończył Mark Webber.