AMuS: Sainz oraz Hulkenberg priorytetami Saubera na sezon 2025

Hiszpan i Niemiec docelowo mieliby utworzyć fabryczny skład Audi w 2026 roku.
30.03.2414:59
Mateusz Szymkiewicz
2220wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że zatrudnienie Carlosa Sainza oraz Nico Hulkenberga stanowi priorytet dla Saubera przed sezonem 2025.

Stajnia z Hinwil od 2026 roku zostanie fabrycznym zespołem Audi. Niemiecki koncern już jest pełnym właścicielem ekipy i stopniowo prowadzi przygotowania do debiutu w Formule 1 z własną jednostką napędową.

Za projekt Audi odpowiedzialny jest dyrektor generalny Saubera - Andreas Seidl. Jak podaje Auto Motor und Sport, Niemiec rozpoczął już poszukiwania kierowców, którzy dołączą od sezonu 2025 i docelowo utworzą fabryczny skład w 2026 roku.

Według ustaleń publikacji, Seidl pracuje nad pozyskaniem Carlosa Sainza oraz Nico Hulkenberga, z którymi współpracował już we wcześniejszych projektach. Hiszpan był podwładnym 48-latka w okresie startów dla McLarena, natomiast Niemiec świętował zwycięstwo w Le Mans z Porsche, w którym za działalność operacyjną był odpowiedzialny właśnie Seidl.

Sainz aktualnie reprezentuje barwy Ferrari, jednakże z końcem roku ustąpi miejsca Lewisowi Hamiltonowi pozyskanemu z Mercedesa. Z kolei Hulkenberg przed rokiem wrócił do Formuły 1 z Haasem i podobnie jak Hiszpan, po tym sezonie będzie wolnym strzelcem, nie dysponując długoterminowym kontraktem.

Warto podkreślić, iż w przeszłości Sainz oraz Hulkenberg stanowili już duet w ramach jednego zespołu. Hiszpan i Niemiec reprezentowali barwy Renault w latach 2017-2018. Wówczas z wewnętrznych potyczek górą wychodził aktualny kierowca Haasa.