Sanchez opuści McLarena po zaledwie trzech miesiącach pracy

Stajnia z Woking tłumaczy, iż realny zakres obowiązków Francuza nie pokrywał się z ustaleniami.
02.04.2415:51
Mateusz Szymkiewicz
870wyświetlenia


Dotychczasowy dyrektor techniczny McLarena - David Sanchez, opuści zespół po zaledwie trzech miesiącach pracy.

Francuz dołączył do stajni z Woking na początku tego roku, kończąc obowiązkowy urlop po okresie pracy dla Ferrari. Inżynier pełnił w Scuderii funkcję szefa departamentu aerodynamicznego, natomiast w McLarenie miał koordynować prace całego zespołu nad projektami samochodów.

Mimo to jak poinformowano, Sanchez z końcem marca opuścił brytyjski zespół. Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, iż realny zakres obowiązków Francuza nie pokrywał się ustaleniami na etapie zawierania umowy. Tymczasowo wakat na stanowisku dyrektora technicznego uzupełni szef McLarena - Andrea Stella. Z kolei Rob Marshall zostanie głównym projektantem, a Neil Houldley dyrektorem do spraw inżynierii.

Po przemyślanych dyskusjach między Davidem Sanchezem a kierownictwem zespołu, podjęto wspólną decyzję o odejściu Davida - powiedział Andrea Stella. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że rola, obowiązki i ambicje związane ze stanowiskiem Davida nie były zgodne z pierwotnymi oczekiwaniami, kiedy to zgodził się dołączyć do nas w lutym 2023 roku.

Dostrzegając tę ​​rozbieżność, zarówno David jak i my zgodziliśmy się, że najlepiej będzie się teraz rozstać, aby umożliwić mu skorzystanie z innych możliwości, które pozwolą lepiej wykorzystać pełną skalę i zakres jego niezwykłych umiejętności. Z wdzięcznością doceniamy wkład, jaki David wniósł podczas jego stosunkowo krótkiego czasu w naszym zespole i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych projektach.