AMuS: Audi oczekuje na decyzję Sainza do połowy kwietnia

W negocjacje Hiszpana z producentem ma być osobiście zaangażowany Sainz Senior.
02.04.2416:04
Mateusz Szymkiewicz
819wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Audi oczekuje na decyzję Carlosa Sainza w sprawie startów dla zespołu do połowy kwietnia.

Hiszpan opuści z końcem roku Ferrari, ustępując miejsca dla Lewisa Hamiltona. Po efektownym starcie sezonu Hiszpan uważany jest obecnie za jednego z najbardziej rozchwytywanych kierowców na rynku i międzynarodowe publikacje informują o jego rozmowach z Red Bullem, Astonem Martinem czy Mercedesem.

Mimo to według ustaleń Auto Motor und Sport, największą determinacją wykazuje się Sauber, który rzekomo rozpoczął już kompletowanie składu kierowców na sezon 2026. Podczas debiutu nowej generacji silników stajnia z Hinwil zostanie fabrycznym zgłoszeniem Audi, które już posiada pełen pakiet udziałów w zespole.

Dyrektor Saubera - Andreas Seidl, ma upatrywać w Carlosie Sainzu lidera projektu. Hiszpan docelowo dołączyłby do zespołu w przejściowym sezonie 2025. Na jego partnera typowany jest aktualny reprezentant Haasa - Nico Hulkenberg.

Jak podaje Auto Motor und Sport, Sainz dysponuje już konkretną propozycją startów i Audi ma oczekiwać decyzji 29-latka do połowy kwietnia, przed Grand Prix Chin. W rozmowy kierowcy ma być osobiście zaangażowany jego ojciec - Carlos Sainz Senior, który wygrał z Audi tegoroczną edycję Rajdu Dakar.

Trudno powiedzieć gdzie mój syn będzie w 2025 roku - powiedział Sainz Senior dla Sky Italia. Mam nadzieję zobaczyć go w samochodzie zdolnym do odnoszenia zwycięstw. Wszystko co wydarzyło się z Ferrari było dla nas zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się tego i teraz staramy się ustalić gdzie powinniśmy iść. W międzyczasie Ferrari ma dwóch kierowców wzajemnie na siebie naciskających. Red Bull pozostaje faworytem, ale Ferrari jest już znacznie bliżej.