Gunther Steiner łączony z przejęciem zespołu RB

Włoch miał pozyskać wsparcie inwestora gotowego zaangażować się w F1.
15.04.2418:23
Mateusz Szymkiewicz
1986wyświetlenia
Embed from Getty Images

As-web.jp informuje, że Gunther Steiner pozyskał wsparcie inwestora, z którym może podjąć rozmowy o przejęciu zespołu RB.

Włoch w latach 2016-2023 stał na czele zespołu Haas, rozstając się z nim w styczniu tego roku po rozczarowującej kampanii naznaczonej nieudanym rozwojem bolidu VF-23. Aktualnie 59-latek pojawia się w padoku jako ekspert telewizyjny, natomiast szósta runda sezonu - Grand Prix Miami, porozumiała się ze Steinerem w sprawie funkcji ambasadora wyścigu.

Mimo to jak informuje As-web.jp, Steiner ma aktywnie pracować nad powrotem do Formuły 1 z nowym projektem. Źródła przekazują, że Steiner znalazł inwestora zainteresowanego wejściem do Formuły 1. Red Bull może inwestować duże środki w drugi zespół, by ten zakończył mistrzostwa na szóstym miejscu, zyskał na wartości i mógł zostać sprzedany za spore pieniądze.

W dalszej części raportu japońska publikacja przekazuje, iż warunkiem Red Bulla do sprzedaży zespołu RB może być umowa na dostawy jednostek Red Bull Powetrains do 2030 roku, powierzenie jednego kokpitu juniorowi koncernu, a także dalsze korzystanie z tunelu aerodynamicznego w Milton Keynes.

Jest wiele stron zainteresowanych zakupem - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla, pytany w Japonii o możliwość sprzedaży ekipy RB. Ostatecznie to będzie decyzja udziałowca. Cena jest wysoka, ale nie dokonaliśmy żadnego wyboru.

Z kolei sam Steiner cytowany przez As-web.jp deklaruje, iż nie jest zainteresowany prowadzeniem kolejnego zespołu opartego na klienckim modelu Haasa. Spędziłem wiele lat w F1 i chcę czegoś więcej, niż sam udział i okazjonalne zdobycze punktowe. Chcę naprawdę podjąć walkę o zwycięstwa. Bez takiej możliwości nie zdecyduję się na powrót z jakimkolwiek zespołem - dodał 59-latek.