Sainz podpisał kontrakt na starty w Mercedesie?

O transferze Hiszpana informują La Gazzetta, Corriere della Sera, La Repubblica i Bild.
15.04.2418:08
Mateusz Szymkiewicz
2301wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoskie oraz niemieckie media informują, że Carlos Sainz porozumiał się z Mercedesem w sprawie startów od sezonu 2025.

Hiszpan po tegorocznych mistrzostwach ustąpi miejsca w Ferrari Lewisowi Hamiltonowi. Aktualny reprezentant Scuderii od początku lutego zmuszony jest do analizowania swoich przyszłych opcji i dotychczas uważano, iż najpoważniejsze zainteresowanie usługami Sainza wykazywało Audi.

Mimo to według włoskich La Gazzetta dello Sport, Corriere della Sera, La Repubblica oraz niemieckiego Bilda, 29-latek ostatecznie związał się z Mercedesem. Według publikacji, Sainz ma być tymczasową opcją przed awansowaniem juniora Andrei Kimiego Antonelliego.

Włoch po startach w Formule 2 w pierwszej kolejności ma zostać wypożyczony do Williamsa i uważa się, że kontrakt Sainza będzie obowiązywał przez rok z opcją przedłużenia na sezon 2026. Według ustaleń Bilda, mimo rzekomego porozumienia Hiszpana z Mercedesem, oficjalny komunikat w tej sprawie nie zostanie wystosowany w najbliższych tygodniach.

La Gazzetta dello Sport podaje, iż jedyna alternatywa Sainza - Audi, miało podjąć rozmowy z duetem Alpine, czyli Estebanem Oconem oraz Pierre Gasly'm. Z kolei faworytem do drugiego fotela ma niezmiennie pozostawać Nico Hulkenberg z Haasa.