LGdS: Umowa Ferrari z Newey'em może zostać ogłoszona po GP Miami

Publikacja uważa, że we wtorek 65-latek ustalił z Vasseurem warunki współpracy.
01.05.2417:39
Mateusz Szymkiewicz
2083wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport uważa, że Ferrari najwcześniej po Grand Prix Miami może ogłosić pozyskanie Adriana Newey'a.

Tuż przed szóstą eliminacją sezonu na Florydzie ogłoszono, iż z szeregów Red Bulla wystąpi Newey. Brytyjczyk pozostanie do pierwszego kwartału 2025 roku częścią działu Technologies, nadzorując rozwój hipersamochodu RB17.

Jakiekolwiek zaangażowanie Brytyjczyka w prace projektowe zespołu Formuły 1 miało już zostać zakończone. Nie można jednak wykluczyć, iż Newey pojawi się na torze z Red Bull Racing przy okazji kilku Grand Prix w charakterze konsultanta.

Według La Gazzetta dello Sport, Newey porozumiał się już z Ferrari w sprawie rozpoczęcia pracy od sezonu 2025. Inżynier miał spotkać się we wtorek w Londynie z szefem Scuderii - Frederikiem Vasseurem. Brytyjczyk rzekomo wypracował ostatnie warunki współpracy z włoską ekipą, natomiast teraz finalizacja umowy miała zostać przekazana prawnikom.

Publikacja nie wyklucza, iż transfer 65-latka zostanie ogłoszony już po Grand Prix Miami. Zrozumiałe też, iż Newey wynegocjował z Red Bullem zniesienie zakazu konkurencji i jeszcze w pierwszej połowie sezonu 2025 będzie mógł rozpocząć pracę z nowym zespołem. Kluczowe miały być zapisy w nowym kontrakcie z 2023 roku, który przewidywał dla Newey'a funkcję konsultanta i w większym stopniu odnosił się do jego obowiązków w ramach Red Bull Technologies.