The Times: Aston Martin nowym faworytem do zatrudnienia Newey'a

Publikacja informuje, że Brytyjczyk ma za sobą prywatną wizytę w fabryce w Silverstone.
19.06.2418:24
Mateusz Szymkiewicz
2023wyświetlenia
Embed from Getty Images

The Times informuje, że Aston Martin stał się nowym faworytem do pozyskania usług Adriana Newey'a.

Brytyjski inżynier opuści Red Bulla w pierwszym kwartale 2025 roku, ustalając z austriackim zespołem brak zakazu konkurencji. Newey już teraz ograniczył do minimum swoje zaangażowanie w Formułę 1, przenosząc koncentrację na projekt RB17 realizowany przez Red Bull Technologies.

Pojawienie się Newey'a na rynku wzbudziło spekulacje, jakoby 65-latek zamierzał na koniec kariery dołączyć do Ferrari. Według doniesień medialnych z maja, dotychczasowy dyrektor techniczny Red Bulla miał za sobą serię spotkań z przedstawicielami stajni z Maranello, dyskutując o objęciu funkcji konsultanta technicznego.

Mimo to według najnowszych ustaleń The Times, aktualnie faworytem do pozyskania usług Adriana Newey'a stał się Aston Martin. Stajnia z Silverstone, która kontynuuje agresywny proces restrukturyzacji, dysponuje gotowym kontraktem na fabryczną współpracę z Hondą od 2026 roku, a także przeniosła się do nowoczesnej fabryki.

Jak dowiadujemy się z raportu publikacji, Newey ma za sobą prywatną wizytę w siedzibie Astona Martina, podczas której towarzyszył mu właściciel zespołu F1 - Lawrence Stroll. Ich rozmowy miały dotyczyć współpracy już od 2025 roku, co pozwoliłoby Brytyjczykowi odcisnąć swoje piętno na projekcie modelu AMR26, budowanego w oparciu o kolejny zestaw przepisów.