Theissen będzie nadal szefem BMW Motorsport

"BMW M3 wydaje się być zdane na to, aby stać się naszą podstawą (w przygotowaniach do DTM)"
17.05.1019:07
Mariusz Karolak
2964wyświetlenia

Mario Theissen pozostanie szefem BMW Motorsport przynajmniej przez kolejne dwa lata, jako że bawarski producent samochodów zdecydował się kontynuować swój nowy program sportowy po wycofaniu się z Formuły 1 pod koniec ubiegłego roku.

W ostatniej dekadzie program BMW w sportach motorowych koncentrował się na F1 i Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), z niewielkim tylko zaangażowaniem w wyścigi GT. Teraz jednak, po odsprzedaniu zespołu F1 z powrotem Peterowi Sauberowi, BMW zwiększa zaangażowanie w GT.

W sobotę Theissen potwierdził, że będzie kierował sportowym działem BMW przez kolejne 2 lata. Dodał, że skupią się teraz na długodystansowych wyścigach, takich jak Le Mans Series i American Le Mans Series, a poza tym na WTCC i od 2012 roku na DTM, gdy wejdą na dobre w życie nowe przepisy w tej serii. W miniony weekend w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu można było oglądać BMW M3 GT2 i właśnie to auto będzie prawdopodobnie platformą, na jakiej oprze się bawarski koncern, wchodząc do DTM.

Planowany powrót do DTM jest ekscytującym wyzwaniem dla naszego zespołu - stwierdził Theissen. W trakcie kilku najbliższych miesięcy będziemy czynili konieczne przygotowania techniczne, tak byśmy byli już konkurencyjni od samego początku, kiedy tylko ponownie włączymy się do DTM w roku 2012. Dzięki swoim doskonałym tradycjom w sferze wyścigów aut produkcyjnych, BMW M3 wydaje się być zdane na to, aby stać się naszą podstawą (w przygotowaniach do DTM).

BMW ma też przystosować się wkrótce do nowych przepisów WTCC, lecz szczegóły nie zostały póki co sfinalizowane. Nowy samochód wyścigowy będzie przygotowany jako następca dla obecnego modelu 320si na najbliższe lata. Jednak to, w jaki sposób BMW zaangażuje się w WTCC w dalszych latach, tzn. poza sezon 2010, zostanie uzgodnione dopiero w późniejszych miesiącach tego roku.

Źródło: TouringCarTimes.com