Alexander Rossi kierowcą testowym Caterhama

Amerykanin tym samym wystąpi w kilku piątkowych treningach
09.03.1215:06
Mateusz Szymkiewicz
1821wyświetlenia

Alexander Rossi został kierowcą testowym zespołu Caterham w sezonie 2012.

Amerykanin tym samym dołaczył do Giedo van der Garde'a, który również będzie pełnił rolę kierowcy testowego w malezyjskiej ekipie. 20-latek otrzyma od zespołu okazję do wzięcia udziału w kilku piątkowych treningach. Dołączenie Rossiego do Formuły 1 zbiega się w czasie z powrotem Grand Prix Stanów Zjednoczonych, które odbędzie się na obiekcie Circuit of America.

Moim celem jest być w Formule 1 i zrobiłem w tym kierunku kolejny krok podpisując kontrakt z Caterhamem na pełnienie roli kierowcy testowego - powiedział Alexander Rossi. Chcę podziękować Tony'emu Fernandesowi, Kamarudinowi Meranunowi i Riadowi Asmatowi za obdarzenie mnie zaufaniem i długoterminowym zaangażowaniem w moją karierę.

W zeszłym roku spędziłem trochę czasu w fabryce zespołu w Hingham, aby zapoznać się z ekipą. Czuje się ze wszystkimi naprawdę komfortowo i czekam na mój rozwój razem z Caterhamem, a także na zbieranie jak największej ilości doświadczenia podczas piątkowych treningów, jeździe w symulatorze oraz spędzaniu czasu z zespołem.

Kierowca również dołączy do World Series by Renault i będzie reprezentował barwy ekipy Arden, która ostatnio ogłosiła partnerstwo z Caterhamem. Tony Fernandes stwierdził także, że jego zespół będzie zaangażowany długoterminowo w rozwój kariery Amerykanina. Jako nasz oficjalny kierowca testowy, Alexander jest kluczową postacią odnośnie naszych długoterminowych planów i inwestycji, które mają mu pomóc wykorzystać swój naturalny talent, jakim dysponuje - powiedział Tony Fernandes. Widzimy, że rok 2012 będzie bardzo ważny dla Alexandra, ponieważ zaliczy pełen sezon w World Series by Renault, gdzie ma dużą szansę na wygraną, mając przy okazji szansę na wzięcie udziału w kilku piątkowych treningach, co pomoże mu zyskać doświadczenie w Formule 1.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

9
mkente
09.03.2012 07:50
[quote="PatrykW"]Więc w Williamsie Bottas kilka sesji treningowych , w Force India Bianchi i w Caterhamie 2 kierowców . Tyle samo co w tamtym roku ::P[/quote] Więcej, bo jeszcze Clos w HRT.
Masio
09.03.2012 05:33
Fajnie. Oby wkrótce został głównym kierowcą F1. ;)
adnowseb
09.03.2012 03:07
@Kim Jeong Yeop @Simi Tez na to liczę. (Zostanie etatowym)
Adakar
09.03.2012 03:02
czyżby minimum "one - off" w Austin ?
Kim Jeong Yeop
09.03.2012 02:57
Po cichu liczę na to, że Alexander już w przyszłym roku zajmie posadę kierowcy wyścigowego tym bardziej, że będziemy mieli dwa wyścigi w Stanach Zjednoczonych, więc ciśnienie na amerykańskiego zawodnika w stawce może być spore.
katinka
09.03.2012 02:53
Swietna wiadomosc, ze to utalentowany Alexander zostal tym drugim kierowca testowym i Caterham pomoze mu w karierze oraz da moze kilka piatkowych jazd bolidem, to kierowca z perspektywami na cos wiecej. Moze Rossi z Arden Caterham w FR 3.5 powalczy i jeszcze wiecej osiagnie niz w zeszlym sezonie, gdzie sobie niezle radzil, a moze potem dostanie szanse na jakis kontrakt i miejsce w F1.
Simi
09.03.2012 02:49
Alex jest utalentowanym kierowcą i posada testera jest dla niego na pewno bardzo dobrą opcją. Myślę, że dobrze byłoby go widzieć w stawce jako zawodnika etatowego.
adnowseb
09.03.2012 02:46
Cieszę się,ze Alexander Rossi został ''testerem''Chłopak naprawdę wie jak się jezdzi. Dobra wiadomość.
PatrykW
09.03.2012 02:28
Więc w Williamsie Bottas kilka sesji treningowych , w Force India Bianchi i w Caterhamie 2 kierowców . Tyle samo co w tamtym roku ::P