Hakkinen: Formuła 1 to show biznes

Alain Prost podziela opinię Fina
26.05.1318:54
Dawid Hojczyk
2275wyświetlenia

Dwukrotny mistrz świata - Mika Hakkinen - nie zgadza się z opiniami, mówiącymi o tym, że tegoroczne ogumienie Pirelli rujnuje Formułę 1 i należy je radykalnie zmienić. Jestem zdania, że sport motorowy to show biznes. Fin twierdzi, że duża ilość wyprzedzań i pit-stopów jest interesująca dla fanów. Dodał także, że rozwój bolidu oraz styl jazdy zależy od inżynierów i kierowców.

Były kierowca McLarena twierdzi, że głównym powodem kontrowersji jest kilka zespołów, które za pomocą mediów dolewają oliwy do ognia. Czterokrotny mistrz świata, Alain Prost w Monako zgodził się z tą opinią: W przeszłości, Formuła 1 była wielokrotnie krytykowana ze względu na nudne wyścigi. Powinniśmy się cieszyć, że możemy oglądać wydarzenia tego typu.

Tymczasem, szef Pirelli - Paul Hembery zapowiedział, że jeśli włoski dostawca ogumienia pozostanie w Formule 1, to w przyszłym roku zastosuje bardziej ostrożne podejście ze względu na silnikową rewolucję i wprowadzenie jednostek V6.

Sądzę, że w przyszłym sezonie nie będziemy słyszeli dyskusji na temat opon - zaśmiał się wiceszef Force India Bob Fernley odnośnie całej sytuacji.

Źródło: onestopstrategy.com

KOMENTARZE

2
Szkot
27.05.2013 05:32
fińska, francuska i hinduska kawaleria przybywa na odsiecz Berniemu i Pirelli.
marcosss
26.05.2013 08:36
bystrzak!