Hakkinen: Russell jest w stanie ponownie pokonać Hamiltona

Legenda F1 dostrzega w juniorze Mercedesa mistrzowski potencjał.
21.01.2311:04
Nataniel Piórkowski
1101wyświetlenia


Zdaniem dwukrotnego mistrza świata - Miki Hakkinena, George Russell może w nadchodzącym sezonie ponownie pokonać zespołowego kolegę, Lewisa Hamiltona.

W pierwszym pełnym roku startów dla Srebrnych Strzał Russell wykazał się dużą regularnością a ukoronowaniem jego starań było dziewicze zwycięstwo wywalczone w Grand Prix Sao Paulo.

Hakkinen uważa, że próba ognia, jaką był sezon 2022, stojący pod znakiem walki z nieudaną konstrukcją W13, przemawia za dalszym progresem Brytyjczyka.

To, co zrobił w Brazylii, było wspaniałe. Zespół znacząco poprawił swój bolid i znaleźli się w sytuacji, w której mogli nawiązać walkę o zwycięstwa. Czy będą w stanie utrzymać ten trend?.

Jeśli George będzie budował swą pozycję na doświadczeniu zdobytym w Mercedesie i generalnie całym doświadczeniu z Formuły 1, może utrzymać za sobą Lewisa.

To byłoby coś naprawdę imponującego, bo Lewis jest świetny. To wspaniała osobowość i wielki zawodnik. Jeśli George'owi się uda, Brytyjczycy będą mogli śmiało powiedzieć: «Wow, mamy kierowcę z najwyższej półki!».

Fin podkreśla, że Russell dysponuje cechami, które pewnego dnia mogą umożliwić mu zostanie mistrzem świata. Ta lista jest niesamowicie długa - zwłaszcza gdy zaczynasz dopracowywać każdy aspekt bycia kierowcą wyścigowym.

George jest młody, ale ma za sobą bardzo długą karierę - poczynając od kartingu, przez wszystkie serie juniorskie... Jego wiedza na temat interpretacji danych, prowadzenie bolidu w wymagających warunkach... Jestem pewien, że ma potencjał, by być świetnym kierowcą a potencjalnie także mistrzem świata.