Administrator: Są podmioty zainteresowane kupnem Caterham F1 Team

Priorytetem jest zapewnienie ekipie możliwości startu w Grand Prix Abu Zabi.
01.11.1410:33
Nataniel Piórkowski
1152wyświetlenia

Administrator Caterhama przyznał, że zgłaszają się do niego podmioty zainteresowane wykupieniem ekipy, a obecnym priorytetowym celem jest zapewnienie ekipie wzięcia udziału w ostatnim tegorocznym wyścigu - GP Abu Zabi.

Po zawirowaniach dotyczących struktury właścicielskiej malezyjskiej stajni, która obecnie znajduje się pod kontrolą firmy Smith & Williamson, dla jej pracowników i kierowców pojawił się promyk nadziei na pomyślne zakończenie patowej sytuacji.

W oświadczeniu S&W możemy przeczytać: Dotarły do nas wyrazy zainteresowania ze strony podmiotów dysponujących kapitałem pozwalającym na wejście w posiadanie zespołu F1. Rozmowy trwają. Wierzymy że to podejście zmaksymalizuje atuty rady Caterham F1 Team i zaowocuje możliwie najlepszym rozwiązaniem dla wierzycieli, udziałowców oraz samych pracowników 1MRT.

Pomimo tego, że Caterham złamał formalnie warunki Regulaminu Sportowego Formuły 1, otrzymał pozwolenie od szefa FOM - Berniego Ecclestone'a na opuszczenie wyścigów w Austin i Sao Paulo. S&W zaznacza jednak, że jeśli nie uda się znaleźć nabywcy w czasie pozwalającym zespołowi na pojawienie się na Grand Prix Abu Zabi, firma skupi się na ratowaniu perspektyw związanych z 2015 rokiem.

Trwają rozmowy z kilkoma wiarygodnymi, zainteresowanymi podmiotami, które wyrażają chęć kupna byłego zespołu Caterham F1. Nasza obecna strategia zakłada znalezienie kupca tak szybko, aby pozwoliło to stajni na rywalizację w Abu Zabi 23 listopada 2014 roku. Zrobimy co w naszej mocy, by tak właśnie się stało. Jeśli jednak porozumienie w tej sprawie nie zostanie sfinalizowane na czas, celem stanie się znalezienie nabywcy tak, by zespół mógł rywalizować w sezonie 2015.