Caterham zaproponował Lottererowi start w Grand Prix Abu Zabi

Niemiec jednak przyznał, iż nie jest pewny, czy skorzysta z tej oferty
15.11.1414:06
Mateusz Szymkiewicz
2198wyświetlenia

Andre Lotterer ujawnił, że otrzymał od zespołu Caterham propozycję startu w wyścigu w Abu Zabi.

Niemiec ma za sobą start w Grand Prix Belgii w barwach stajni z Leafield, kiedy to zastąpił Kamui Kobayashiego. 32-latek otrzymał również propozycję występu na Monzy, aczkolwiek po uzyskaniu informacji, że zostanie zastąpiony w pierwszym treningu przez Roberto Merhiego, postanowił ją odrzucić.

Teraz, kiedy Caterham po opuszczeniu rund w Stanach Zjednoczonych i Brazylii potwierdził powrót do stawki od Grand Prix Abu Zabi, jest na etapie kompletowania składu kierowców. Dotychczasowy zawodnik - Marcus Ericsson, postanowił rozwiązać swój kontrakt, natomiast limit czterech zawodników na sezon oznacza, iż malezyjska ekipa najpewniej będzie zmuszona skorzystać z usług Lotterera lub Kobayashiego.

Jak potwierdził Niemiec w rozmowie z serwisem Autosport, zarząd ekipy złożył mu propozycję startu w wyścigu na torze Yas Marina. Caterham chce mnie w wyścigu w Abu Zabi, aczkolwiek nie jestem pewny, czy skorzystam z tej oferty - powiedział Lotterer.

Warty odnotowania jest fakt, iż ostatni wyścig sezonu nie koliduje z kalendarzem Długodystansowych Mistrzostw Świata, w których startuje 32-latek, natomiast zmagania w Super Formula dobiegły już końca.

KOMENTARZE

3
Kamikadze2000
15.11.2014 04:00
Ciekawe, ile za ostatni start dostali szmalcu, że teraz oferują mu kolejny... ;)
Yurek
15.11.2014 01:44
@Basshuntersw - to już jest od niepamiętnych czasów, w skrócie - zespół nie może skorzystać z więcej niż 4 kierowców w sezonie, chyba że stoją za tym jakieś wyjątkowe przesłanki.
macieiii
15.11.2014 01:40
Caterham zaproponował także Szwarcenegerowi oraz Trybsonowi, chociaż ten drugi nie jest w stanie aż tyle zapłacić za jednorazowe powożenie się szybkim samochodem bez szofera, choć i to negocjowano za dopłatą.