Audi wygrywa wyścig kwalifikacyjny BSS na Brands Hatch

Frijns i Vanthoor zmiażdżyli stawkę finiszując prawie pół minuty szybciej
10.05.1521:55
Paweł Zając
1941wyświetlenia


Laurens Vanthoor i Robin Frijns zdominowali wyścig kwalifikacyjny Blancpain Sprint Series na torze Brands Hatch mijając linię mety 26 sekund przed kolejnym rywalem. Vanthoor zamienił pierwsze pole w prowadzenie i bez problemów oddalił się od Nickiego Gatsburga w Lamborghini.

Przed zmianą kierowców Audi miało siedem sekund przewagi, które zamieniło się w 11, gdy na tor powrócił Frijns. Później były tester Saubera był w stanie powiększyć prowadzenie do 23 sekund nim Albert von Thurn und Taxis musiał zjechać na karę za przekroczenie prędkości. Kara dla Lamborghini sprawiła, że na drugie miejsce wskoczyli Christopher Mies i Enzo Ide w drugim Audi WRT.

Ostatecznie jednak również im zostało odebrane miejsce za niezgodności z regulaminem podczas pit stopu, dzięki czemu Atila Abreu i Valdeno Brito z BMW Team Brazil stanęli na środkowym stopniu podium, przed Nissanem GT-R prowadzonym przez Seana Walkinshawa i Craiga Dolby. Czwarta lokata wpadła w ręce drugiego auta brazylijskiej ekipy BMW prowadzonego przez Caca Bueno i Sergio Jimeneza, natomiast czołową piątkę uzupełnili Rob Bell i Kevin Estre w Mclarenie.

Wyniki wyścigu kwalifikacyjnego na Brands Hatch