Frijns i Vanthoor wygrywają wyścig kwalifikacyjny w Zolder

To trzecie zwycięstwo tego duetu z rzędu
06.06.1522:22
Paweł Zając
1760wyświetlenia


Laurens Vanthoor i Robin Frijns z ekipy Audi WRT zdominowali wyścig kwalifikacyjny Blancpain Sprint Series na torze Zolder i odnieśli swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Vanthoor obronił pole position na starcie i przed pit stopami był trzy sekundy przed Bentleyem ekipy HTP prowadzonym przez Maximiliana Buhka.

Frijns po powrocie na tor był około 9 sekund przed Marco Seefriedim z Rinaldi Ferrari i był w stanie kontrolować przewagę, by ostatecznie finiszować 5,5 sekundy przed swoim rywalem. Podium uzupełnił Bentley, który stracił drugie miejsce podczas pit stopów. Czwarta lokata przypadła Markusowi Winklehockowi i Niki Mayr-Melnhofowi w Audi ekipy Phoenix przed brazylijskim BMW prowadzonym przez Valendo Brito i Atila Abreu.

Audi WRT mogło dziś mieć znacznie lepszy dzień, jednak incydent na prostej startowej wyeliminował ich dwa inne samochody. Stephane Richelmi i Rob Bell w McLarenie dotknęli się na prostej startowej, co sprawiło, że Audi mocno skręciło w lewo i uderzyło w drugi samochód ekipy prowadzony przed Franka Stipplera.

Wyniki wyścigu kwalifikacyjnego na torze Zolder