Muller wygrywa, Giermaziak czwarty

Polak tuż przed metą pokonał Alexa Riberasa
26.07.1512:18
Paweł Zając
5570wyświetlenia


Sven Muller okazał się najszybszy podczas wyścigu Porsche Supercup na torze Hungaroring. Niemiec prowadził od startu do mety sięgając po pewne zwycięstwo. Podium uzupełnili Come Ledogar oraz Christian Engelhart, natomiast najlepszy z Polaków, Kuba Giermaziak, uplasował się na czwartej pozycji.

Muller bez problemów utrzymał pierwsze miejsce po starcie i później budował przewagę oddalając się od rywali. Większość z nich utknęła za Come Ledogarem, który wyraźnie nie umiał dotrzymać tempa liderowi i blokował innych zawodników. Ostatecznie Francuz utrzymał się na środkowym stopniu podium - przed Engelhartem.

Czwarty był Kuba Giermaziak, który po dobrym starcie wchodził jak drugi w pierwszy zakręt, jednak później nie udało mu się przytrzymać odpowiedniej linii i stracił dwie pozycje. Potem także Riberasowi udało się przechytrzyć naszego zawodnika, jednak jego lokata była bezpieczna, gdyż jadący za nim Ammermuller i Eng byli zbyt zajęcie walką między sobą by myśleć o ataku na Polaka. Wydawało się, że kierowca Verva Racing Team będzie musiał zadowolić się piątym miejscem, jednak na ostatnich zakrętach udało mu się zbliżyć do Hiszpana i wyprzedzić go tuż przed linią mety.

Ósmy był Robert Lukas, który musiał odpierać zaciekłe ataki Jeffreya Schmidta. Ostatecznie jednak drugiemu z Polaków udało się utrzymać na torze i dowieźć do mety pozycję w top 10, którą uzupełnił Zoechling.

Wyniki wkrótce...

KOMENTARZE

4
Lukas
26.07.2015 03:18
@botorf1 - po wyścigu Kuba wyjaśnił sprawę z sędziami, kary brak :)
botorf1
26.07.2015 11:53
Nie chcę wkopać Kuby, ale czy to nie było wyprzedzanie poza torem? Oczywiście, podobał mi się ten manewr :)
Psyche
26.07.2015 11:30
No wydawalo sie ze jada leb w leb :)
pablonzo
26.07.2015 10:47
dwie tysięczne przewagi, nieźle :D