Kuba Giermaziak kierowcą Greaves w ELMS i Le Mans 24H

Polak będzie w tym roku startował za kierownicą prototypu LMP2
13.04.1611:16
Mateusz Szymkiewicz
5107wyświetlenia


Ekipa Greaves Motorsport potwierdziła, iż jednym z jej kierowców w European Le Mans Series oraz wyścigu Le Mans 24H będzie Kuba Giermaziak.

Polak będzie startował w tym roku za kierownicą Ligiera JS P2 napędzanego silnikiem Nissana w sześciu rundach ELMS, a także w całodobowym klasyku na francuskim torze Circuit de la Sarthe w klasie LMP2. Ponadto jego zmiennikami będą Meksykanin Memo Rojas oraz Francuz Julien Canal.

Jestem bardzo szczęśliwy awansując do tak świetnego samochodu! - powiedział Kuba Giermaziak. To będzie absolutnie niesamowite, móc startować dla Greaves Motorsport w European Le Mans Series oraz dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP2. To będzie dla mnie spełnienie marzeń, ponieważ jazda za kierownicą prototypu jest czymś, o czym marzyłem od dziecka. Dysponujemy wszystkim, by walczyć o mistrzostwo, w tym świetnym zespołem, a także Memo i Julienem, z którymi będę dzielił kokpit. Obaj są fantastycznymi kierowcami i jestem pewien, że będziemy się od siebie uczyć.

Pierwsza runda sezonu ELMS odbędzie się już w ten weekend na brytyjskim torze Silverstone, gdzie zostaną rozegrane czterogodzinne zmagania.

KOMENTARZE

3
enstone
13.04.2016 08:09
@Yurek Nie, to ten który postanowił, że jego kariera będzie w autach z zakrytym dachem.
Yurek
13.04.2016 12:25
To ten, co rzekomo mógł startować w F1, ale zrezygnował, gdyż bolid nie pozwalałby na walkę o podium?
---
13.04.2016 12:17
Brawo Kuba, i to jest świetna posada! Fajnie by było jak za rok by był w WEC. Obojętnie w jakiej klasie.