Bahrajn zastąpi Niemcy w kalendarzu GP2 i GP3

Obie serie będą towarzyszyć Długodystansowym Mistrzostwom Świata
30.07.1512:02
Paweł Zając
2294wyświetlenia


Serie GP2 i GP3 zaliczą w tym roku dodatkową rundę, która odbędzie się w listopadzie na torze w Bahrajnie w dniach 19-21 listopada. Wraz z odwołaniem GP Niemiec oba czempionaty straciły jedną eliminację, jednak organizatorzy chcieli znaleźć dla niej zamiennik.

Rozmawiano z wieloma obiektami, w tym także Losail w Katarze, jednak ostatecznie zdecydowano się na Bahrajn zaledwie tydzień przed ostatnią rundą na torze Yas Marina. W trakcie walki na Sakhir juniorskie czempionaty będą towarzyszyć Długodystansowym Mistrzostwom Świata, dla których będzie to koniec sezonu.

Jestem zadowolony mogąc potwierdzić, że dodajemy Sakhir do naszego tegorocznego kalendarza - powiedział szef GP2, Bruno Michel. Od momentu odwołania GP Niemiec pracowaliśmy nad dodaniem konkretnej rundy. Ważnym było utrzymanie kosztów na niskim poziomie, jednak także znalezienie toru, który będzie wartościowy dla kierowców. Bahrajn okazał się najlepsza opcją, to tor Formuły 1, a dodatkowo jazda tydzień w tydzień z finałem w Abu Zabi jest sensowna logistycznie.

Warto dodać, że o ile GP2 jest stałym bywalcem na torze Sakhir o tyle dla GP3 będzie to pierwsza w historii wizyta na tym obiekcie.