Rajd Finaldnii: Shakedown dla Ostberga, Kubica trzeci

Już na początku odcinka testowego swój samochód rozbił Thierry Neuville.
30.07.1512:29
Nataniel Piórkowski
1356wyświetlenia


Thierry Neuville wyszedł bez szwanku z poważniej kraksy, do jakiej doszło w trakcie porannego odcinka testowego przed Rajdem Finlandii, na którym najlepszy czas osiągnął Mads Ostberg.

W trakcie pierwszego przejazdu próby, Belg wypadł z trasy i uderzył swym samochodem o przydrożne drzewa. Hyundai pracuje już nad odbudowaniem i20 WRC ubiegłorocznego zwycięzcy Rajdu Niemiec na wieczorny odcinek specjalny, oficjalnie inaugurujący zmagania w tegorocznym Rajdzie Finlandii.

Mieliśmy sporo szczęścia, że wyszliśmy z tego wypadku bez żadnych obrażeń. Gdy twój samochód przy takiej prędkości pędzi prosto na drzewa, to nie jest miło. Problem pojawił się na przejeżdżanym na piątym biegu lewym zakręcie. Dostrzegłem ślady hamowania jakie pozostawili kierowcy jadący przede mną. Starałem się do nich dostosować, ale nie zdołałem trafić na wierzchołek zakrętu - powiedział Neuville.

Dojeżdżaliśmy do tego zakrętu z prędkością około 160 km/h. To był duży moment. Od razu pojawiła się podsterowność. Musiałem użyć hamulca ręcznego, by ratować samochód - wyjaśniał.

Pomimo kraksy Neuville zapewniał, że nie zmieni swego podejścia do rajdu, podkreślając, iż jest pewny, że jego samochód zostanie odbudowany przed wieczornym oesem. To nic nie zmienia. Lepiej rozbić się na shakedownie niż na pierwszym odcinku specjalnym o normalnej długości (SS2). Przepraszam zespół, ponieważ mają teraz sporo pracy. Dobrze byłoby także wykonać dziś rano kilka przejazdów.

Najlepszy czas przejazdu próby Ruuhiaki odnotował Mads Ostberg, za którym uplasowali się Andreas Millelsen oraz Robert Kubica. Dwa kolejne miejsca zajęli broniący barw Volkswagena Jari-Matti Latvala oraz Sebastien Ogier, który rano musiał ratować swoje Polo R WRC przed podobną kraksą jak ta, która przytrafiła się Neuville'owi. Na odcinku panowały trudne warunki: po oberwaniu chmury do jakiego doszło w środę wieczorem, na trasie panowała bardzo kiepska przyczepność.

Pierwszy odcinek specjalny - nieco ponad dwukilometrowy Harju wystartuje dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego. Zapraszamy do śledzenia relacji z Rajdu Finlandii na łamach [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color]

Wyniki odcinka testowego przed Rajdem Finlandii