Gutierrez: Funkcja trzeciego kierowcy Ferrari otwiera różne możliwości

Meksykanin chce w przyszłym roku powrócić do rywalizacji w Formule 1.
02.08.1511:37
Nataniel Piórkowski
1181wyświetlenia


Esteban Gutierrez uważa, że pełniąc funkcję trzeciego kierowcy Ferrari zyskuje nowe szanse pozwalające mu powalczyć o powrót do ścigania się w F1 w sezonie 2016.

Wraz z końcem 2014 roku Gutierrez stracił wyścigowy fotel w Sauberze, szybko trafiając do Scuderii Ferrari, w której pełni rolę kierowcy rezerwowego. Pochodzący z Monterrey zawodnik pracuje w symulatorze włoskiego zespołu oraz wystąpił w testach po GP Hiszpanii i Austrii.

Gutierrez jest wymieniany jako jeden faworytów do objęcia posady kierowcy wyścigowego w stajni Gene Haasa, która w przyszłym sezonie dołączy do stawki Formuły 1.

Zapytany przez dziennikarzy o to, jak ważny byłby dla niego powrót do ścigania się w F1, Meksykanin odrzekł: To wiele by dla mnie znaczyło. Znalazłem się w Ferrari jako trzeci kierowca z konkretnym celem i wizją. Podjąłem spore ryzyko, które zawsze wiąże się z utratą wyścigowego fotela.

Po pierwsze nie jest łatwo dostać się do Formuły 1. Po drugie bardzo trudno jest stracić swój wyścigowy fotel i przetrwać w środowisku. To ryzyko, które trzeba mieć zawsze na uwadze. Na szczęście dla mnie wszystko rozwinęło się bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony z tego, jak rozwija się moja kariera. Staram się mieć jak największy wkład w rozwój zespołu, a moja pozycja otwiera mi nowe możliwości na przyszłość. Staram się jak mogę, by jak najlepiej wykorzystać to przed kolejnym sezonem - powiedział były kierowca Saubera podczas specjalnej telekonferencji z mediami.

Odnosząc się do sugestii Maurizio Arrivabene, który przyznał, iż istnieje szansa na to, by Gutierrez wziął udział w pierwszym treningu przed powracającym do kalendarza F1 Grand Prix Meksyku, 23-latek powiedział: Nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Ferrari chce dać mi tę szansę. Sądzę, że byłoby to coś wyjątkowego. Wszystko zależy od wielu czynników. Mój szef, Maurizio Arrivabene, wspomniał już o takiej możliwości. Sądzę, że wiele zależy od tego, jak rozwiną się mistrzostwa świata.

KOMENTARZE

4
kabans
04.08.2015 08:15
Dostal koszulke za darmo chociazby
Carolius
02.08.2015 10:49
Ewentualnie w pakiecie współpracy do Gene Hassa :)
Maly-boy
02.08.2015 10:45
Możliwość przesiadywania w boksie Ferrari.
kabans
02.08.2015 10:07
Czy jest szansa. Jest. Jak duza? Zerowa