Kisiel odnosi trzecie zwycięstwo w Audi Sport TT Cup

Polak powiększył prowadzenie w pucharze
26.09.1521:10
Inf. prasowa
1466wyświetlenia

Jan Kisiel zalicza kolejny znakomity weekend w Audi Sport TT Cup. Polak świetnie spisał się w porannych kwalifikacjach zajmując drugie miejsce, a także zwyciężył w pierwszym wyścigu. Do niedzielnej rywalizacji wystartuje z pole position.

W dzisiejszym wyścigu Jan Kisiel zaliczył dobry start i utrzymał drugą pozycję. Dobra jazda i widowiskowy manewr w pierwszym zakręcie piątego okrążenia pozwoliły jednak Polakowi na objęcie prowadzenia. Jak się później okazało, obrona aż do mety nie była potrzebna, gdyż z powodu poważnej kraksy wyścig został przerwany i nie został już wznowiony. O końcowym rezultacie zadecydowała kolejność po ośmiu okrążeniach. Gosia Rdest finiszowała jako dziewiąta.

Po dzisiejszych zawodach Jan Kisiel powiększył swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Polak ma 174 punkty, o 18 oczek wyprzedza Nicolaja Mollera Madsena, a o 31,5 punktu Dennisa Marschalla. Drugi wyścig weekendu na Nurburgring odbędzie się jutro o godzinie 16.25.

Jan Kisiel: Za nami kolejne znakomite zawody. Nie był to łatwy wyścig bo deszczowa pogoda mogła sprawić sporo problemów. Ja jednak skupiłem się na rywalizacji i osiągnąłem swój cel jakim było zwycięstwo i powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Jestem w świetnej formie i pewnie czuję się na torze dlatego z niecierpliwością czekam na jutrzejszy wyścig. Wierzę, że będzie on równie udany jak dzisiejsze zmagania.

KOMENTARZE

1
Masio
26.09.2015 08:14
Gratulacje! :)