Basz trzeci w WSK Final Cup

Polak zakończył mistrzowski sezon na podium
01.11.1523:48
Inf. prasowa
26455wyświetlenia


Karol Basz zajął trzecie miejsce podczas rozgrywanego w ten weekend WSK Final Cup - pucharu, który praktycznie kończy sezon kartingowy w Europie.

Zawody odbywały się na włoskim torze Adria i pojawiła się na nich większość zawodników ze światowej czołówki. Basz wraz z ekipą Kosmic Kart jak zwykle od samego początku plasowali się w czołówce, czego efektem była pierwsza pozycja po piątkowej czasówce.

W trakcie sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych również było całkiem nieźle, gdyż Karolowi udało się wywalczyć trzecią pozycję startową do niedzielnego pre finału. Podczas ostatnich dwóch wyścigów tego sezonu nasz zawodnik stoczył zaciętą walkę z rywalami, po której zdołał utrzymać to wyjątkowe trzecie miejsce i dołożyć do swojego bogatego dorobku kolejny puchar wywalczony w prestiżowej imprezie cyklu WSK.

Dobrze jest zakończyć sezon mocnym akcentem - powiedział Karol Basz po zawodach we Włoszech. Teraz udajemy się już na przerwę zimową, jednak ja na pewno nie spędzę jej na kanapie. To był niesamowity rok, w trakcie którego wraz z ekipą Kosmic Kart pokazaliśmy, że możemy osiągnąć praktycznie wszystko. Wielokrotnie wygrywaliśmy i stawaliśmy na podium najważniejszych kartingowych zawodów, a kropką nad i było sięgnięcie po mistrzostwo świata. Teraz trzeba będzie utrzymać ten dobry trend pracując nad opcjami na przyszły sezon. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł poinformować o moich planach. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi.