Verstappen rozpocznie wyścig o GP Monako z alei serwisowej

Red Bull został zmuszony do skorzystania z zapasowego podwozia.
28.05.1619:17
Nataniel Piórkowski
1465wyświetlenia


Max Verstappen rozpocznie wyścig o Grand Prix Monako z alei serwisowej, po tym jak Red Bull został zmuszony do jego wymiany podwozia po wypadku z pierwszego bloku czasówki.

Samochód Holendra zostanie odbudowany na bazie zapasowego podwozia, a zespół otrzymał już pozwolenie na ponowne przejście z nim kontroli technicznej niedzielnego poranka.

Start z alei serwisowej pozwoli dokonać w bolidzie Verstappena innych istotnych modyfikacji - na przykład zmienić ustawienia na deszczowe w wypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Jutro spodziewany jest deszcz. Byłoby miło, gdyby rzeczywiście było mokro. Koniec końców dysponujemy tutaj wspaniałym bolidem i nie możemy narzekać na nasze tempo. Mam nadzieję, że zaliczymy udane stinty na początku i przy końcu rywalizacji. Na pewno jesteśmy w stanie wyprzedzić kilka bolidów, które na starcie ustawią się przed nami - powiedział Verstappen.

Sensacyjny zwycięzca Grand Prix Hiszpanii przyznał, że gdyby nie kraksa z Q1, to byłby w stanie powalczyć o pozycje w dwóch pierwszych rzędach. Daniel pojechał fantastyczne kółko. To bardzo pozytywny wynik dla całego zespołu. Wydaje się, że nowy silnik pracuje naprawdę dobrze, zapewnia dyspozycji większą moc, lepsze właściwości jezdne. Na tym torze jest niesamowicie istotne. Byłbym bardzo zadowolony, gdybym zakwalifikował się do wyścigu w czołowej czwórce.

KOMENTARZE

1
mcracer1993
28.05.2016 05:32
No to życzę Maxowi powodzenia w wyprzedzaniu. Prędzej czy później będziemy mieli powtórkę z zeszłego roku i punkty karne nie zostaną zbite. Oby tak nie było.