Haryanto będzie poszukiwał nowych sponsorów podczas letniej przerwy

23-latek zamierza również poprosić rząd Indonezji i Pertaminę o zwiększenie swojego wsparcia
02.08.1613:26
Mateusz Szymkiewicz
870wyświetlenia


Rio Haryanto ujawnił, że czeka go w najbliższych tygodniach kilka spotkań z potencjalnymi sponsorami.

Indonezyjczyk reprezentuje barwy Manora i do tej pory skompletował budżet, który umożliwił mu starty w dwunastu wyścigach. Z tego powodu przyszłość 23-latka w stajni z Banbury stoi pod sporym znakiem zapytania i według spekulacji z padoku toru Hockenheim, w sytuacji gdy Haryanto nie zdoła uzyskać kolejnych funduszy od swoich sponsorów, to jego posadę od Grand Prix Belgii przejmie Esteban Ocon.

Podczas letniej przerwy będę bardzo zajęty - powiedział Rio Haryanto. Musimy znaleźć wsparcie finansowe od kilku sponsorów. Moi menedżerowie bardzo ciężko pracują nad tym, w najbliższych tygodniach czeka nas kilka spotkań i mam nadzieję, że usłyszę dobre wieści. Jestem rozczarowany. Nie jest łatwo ze świadomością, że nie wiadomo co mnie czeka w przyszłości. Jestem pełen wiary w mój menedżment, który pracuje nad zapewnieniem mi posady na cały sezon.

Starty 23-latka w Manorze były do tej pory w głównej mierze finansowane przez rząd Indonezji oraz koncern petrochemiczny Pertamina i jak ujawnił Haryanto, zamierza poprosić te dwa podmioty o zwiększenie swojego wsparcia. Będę rozczarowany, jeżeli nie będę mógł się ścigać przez całe mistrzostwa. Od zawsze moim celem było ukończenie sezonu - dodał zawodnik.

KOMENTARZE

3
macieiii
02.08.2016 11:03
najlepiej byłoby zobaczyć na te parę wyścigów Ocona, albo najlepiej Vandoorna. Rio w GP2 radził sobie, miał farta że trafił do F1, ale gość z DTM nawet wydaje się solidniejszy więc może indonezyjski kierowca zwolni miejsce bo czeka wielu, a im dalej w sezon transferowy tym mniej miejsc będzie dla Kwiata, Nasra a nawet Magnussena, bo jeśli wypadnie z Renault to nie wiem gdzie może szukać miejsca w razie ewentualnego awansu jakiejś ekipy do czołówki (piszę w kontekście przyszłego sezonu gdzie żaden z dwóch juniorów raczej całego nowego sezonu raczej nie chciałby spędzić). Apropo jeszcze Ocona, może Mercedes nie chce jeszcze Wehrleina skreślać ładując mu mocnego konkurenta by za rok jeździł w SFI, bo jakaś na to szansa jest, nie robiąc zespołu kierowców którzy wzajemnie się zwalczają.
Phaedra
02.08.2016 01:19
@rno2 w Indonezji też zapewne doszli do takiego wniosku.
rno2
02.08.2016 12:13
Nie rozumiem idei takiego sponsoringu. Manor gwarantuje walkę praktycznie tylko w ogonie stawki, a dodatkowo Haryanto ma wybitnie słabe tempo wyścigowe. Ja bym się do tego interesu nie dokładał, bo i tak Rio nie rokuje, żeby awansować do jakiegoś lepszego zespołu. A samo jeżdżenie dla jeżdżenia nikomu nic nie daje...