Ryan: Haryanto nie otrzymał żadnego terminu

Indonezyjczyk aktualnie poszukuje nowych sponsorów, by zabezpieczyć posadę w Manorze
07.08.1613:24
Mateusz Szymkiewicz
1275wyświetlenia


Dave Ryan ujawnił, że Manor nie wyznaczył Rio Haryanto terminu, do którego musi znaleźć nowych sponsorów.

Indonezyjczyk w celu zabezpieczenia swojej posady w stajni z Banbury musi znaleźć nowych sponsorów, ponieważ do tej pory skompletowany budżet umożliwił mu start tylko w dwunastu wyścigach. Jak teraz przyznał szef ekipy, Haryanto nie otrzymał żadnych wytycznych do kiedy musi znaleźć nowych partnerów i na ten moment nie są brane pod uwagę kandydatury innych kierowców.

Tak jak już wielokrotnie mówiłem, celem jest zatrzymanie w zespole Rio do końca tego sezonu - powiedział Dave Ryan. To coś, nad czym wszyscy pracują i coś czego każdy chce, ale potrzebujemy też zapasowej opcji, by ta historia nie zakończyła się w taki sposób. Oczywiście, jest grupa osób obserwująca różne opcje, ale my na szczęście ich nie potrzebujemy. Nie ma wyznaczonego żadnego terminu. Tak długo jak będzie to możliwe, chcemy dać Rio i jego menedżerom szansę na skompletowanie budżetu.

KOMENTARZE

2
rno2
08.08.2016 11:44
Będą jaja jak kiedyś na Spa, jak Chiltona zdejmowali, a po pierwszym treningu przywracali :-)
macieiii
08.08.2016 09:37
Niby chcą dać mu szansę, jednak jak mówi się o możliwości utraty fotela, to wystarczy jakiś "nabity" Maldonado, by nabrały wydźwięku. (Inne plotki z obozu Wenezuelczyka głoszą o dołączeniu do stawki za rok, ale w konkurencyjnym bolidzie. Ciekawe) Trochę szkoda chłopaka, ale jeszcze zależy kto miałby go zastąpić w razie czego.