Haryanto: Moje szanse na posadę w sezonie 2017 wyglądają obiecująco

Indonezyjczyk liczy na powrót do stawki kierowców Formuły 1 już w przyszłym roku
20.09.1618:29
Mateusz Szymkiewicz
1807wyświetlenia


Rio Haryanto przyznał, że jego szanse na otrzymanie posady w Formule 1 na sezon 2017 wyglądają obiecująco.

Indonezyjczyk ma za sobą dwanaście startów w tegorocznych Grand Prix w barwach Manora, lecz przed rundą na Spa utracił posadę w ekipie ze względu na brak dalszego wsparcia finansowego ze strony sponsorów. Jak teraz przyznał 23-latek, który dalej jest obecny w padoku Formuły 1 jako kierowca testowy stajni z Banbury, są spore szanse na jego powrót do stawki już od przyszłego roku.

Bardzo ciężko pracowaliśmy, by znaleźć sponsorów - powiedział Rio Haryanto w rozmowie z Fox Sports. Rozglądaliśmy się za wszystkimi możliwościami w zespołach Formuły 1 i uważam, że rzeczy wyglądają bardzo dobrze oraz pozytywnie. W ciągu najbliższych tygodni powinno być wiele potwierdzeń ze strony zespołów oraz kierowców i mam nadzieję, że wkrótce usłyszycie coś ode mnie.

23-latek dodał, że jego osiągi na tle Pascala Wehrleina powinny być wystarczającym dowodem na to, iż jest konkurencyjnym zawodnikiem. Pokazałem dobrą pracę w trakcie mojego pierwszego roku w Formule 1. Byłem konkurencyjny na tle mojego partnera, który jak zakładam jest gwiazdą przyszłości Mercedesa. Uważam więc, że pokazałem moje osiągi i zamierzam tu wrócić za rok i mam nadzieję, iż decyzja będzie wkrótce.

KOMENTARZE

4
Mahilda111
20.09.2016 05:15
@BananF1 W Manorze najpewniej zwolni się posada u boku Wehrleina, bo Ocon pewnie trafi do Renault, a na ten moment zbyt ambitnych opcji Manor nie ma :P Z drugiej strony niewykluczone, że z Force India odejdzie Perez i wtedy faworytem do ekipy stałby się Wehrlein, ale to jest bardziej realne w kontekście sezonu 2018.
piotr_del_grey
20.09.2016 05:05
@BananF1 Sauber nawet na pół sezonu chętnie wsadzi go do fotela jako kolejnego z kolei kierowcę :D
BananF1
20.09.2016 04:53
W kwalifikacjach może pokazywał się lepiej niż Pascal, ale jego tempo wyścigowe na jego tle było bardzo słabe, zresztą po tym jak nie udało mu się zapewnić sponsoringu żeby dokończyć sezon, to wątpię żeby znalazł kasę na 2017. Inna sprawa ciekawe jakie to opcję?, do głowy przychodzi mi tylko Sauber albo powrót do Manora na pozycję kierowcy wyścigowego, innych opcji nie widze.
Psyche
20.09.2016 04:33
Dobrze niech walczy nie jest to typowy paydriver.