Charlie Whiting przedyskutuje z Vettelem i Raikkonenem manewry Verstappena

Kierowcy Ferrari są poirytowani jazdą Holendra w ostatnich wyścigach
01.09.1613:33
Mateusz Szymkiewicz
1778wyświetlenia


Dyrektor wyścigów Formuły 1 z ramienia FIA - Charlie Whiting, odbędzie prywatne spotkanie z Sebastianem Vettelem i Kimim Raikkonenem na temat stylu jazdy Maksa Verstappena.

Holender miał okazję zmierzyć się z kierowcami Ferrari podczas wyścigów na Węgrzech oraz w Belgii, gdzie prezentował bardzo defensywny styl jazdy, polegający na późnej zmianie toru. Zdaniem Raikkonena i Vettela, technika 18-latka jest niebezpieczna i w przyszłości może zakończyć się tragedią.

Według informacji do jakich dotarł serwis motorsport.com, Charlie Whiting zamierza odbyć prywatną rozmowę z duetem Ferrari, by zrozumieć przyczyny frustracji oraz przedstawić stanowisko FIA odnośnie tego jaki sposób obrony na torze jest dozwolony.

Nie wiadomo jednak czy do spotkania dojdzie jeszcze dziś czy może w piątek wieczorem po tradycyjnej odprawie kierowców. Federacja zapytana o spotkanie z Sebastianem Vettelem i Kimim Raikkonenem odpowiedziała: Normalne procedury zostaną omówione podczas piątkowej, tradycyjnej odprawy kierowców. Nie mam nic więcej do dodania - powiedział rzecznik FIA.