Manor poprosił o wcześniejszą wypłatę nagrody finansowej

Po GP Brazylii zespół spadł na ostatnie, jedenaste miejsce w klasyfikacji konstruktorów.
16.11.1619:38
Nataniel Piórkowski
1457wyświetlenia


Team Manor Racing potwierdził, że podobnie jak Force India zwrócił się z prośbą do FOM o wcześniejszą wypłatę nagród finansowych z zysków z praw komercyjnych.

Zgodnie z procedurą przed decyzją Formula One Management wniosek Manora będzie musiał zyskać jednomyślną akceptację wśród pozostałych zespołów Formuły 1.

Głównym problemem związanym z zachowaniem płynności finansowej zespołu w trakcie zimowej przerwy, standardowo wykorzystywanej na przygotowania do kolejnego sezonu, pozostaje brak przekazu środków finansowych ze strony FOM - te realizowane są co miesiąc pomiędzy lutym i listopadem.

Po GP Brazylii wiele wskazuje na to, że Manor nie otrzyma w przyszłym roku nagrody z tak zwanego drugiego filaru, po tym jak stracił dziesiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów na rzecz Saubera.

W oświadczeniu przesłanym do prasy, Manor wyjaśnił: Tak, w porozumieniu z innym zespołami, złożyliśmy wniosek o wcześniejszą wypłatę nagrody finansowej, przewidzianej dla naszego zespołu na 2017 rok. Jak wiadomo istnieje precedens dla tego typu wniosku, gdzie w przeszłości rozpatrywano go na korzyść zespołów - związany jest on z pomocą dla ekip w okresie budowy nowych bolidów. Byliśmy także jednym z kilku teamów, które otrzymały wcześniejszą wypłatę w 2016 roku.