Renault chce powrócić do korzystania z nowego MGU-K podczas GP Rosji

Obecnie bolidy napędzane silnikami Renault używają MGU-K w ubiegłorocznej specyfikacji.
06.04.1708:20
Nataniel Piórkowski
989wyświetlenia


Renault ma nadzieję, że przed Grand Prix Rosji będzie w stanie powrócić do korzystania z nowej wersji generatora odzyskiwania energii kinetycznej (MGU-K).

Obawy o niezawodność nowego MGU-K doprowadziły do podjęcia przez francuski koncern decyzji o wykorzystaniu w pierwszych wyścigach sezonu systemu w ubiegłorocznej specyfikacji. Miało to jednak przełożenie na wagę bolidów napędzanych silnikami Renault, która wzrosła o około 6 kilogramów.

Źródła sugerują jednak, że inżynierowie z Viry-Chatillon pracują nad poprawą pracy nowego MGU-K, a powrót do jego wykorzystywania jest wstępnie planowany na Grand Prix Rosji.

Planujemy przywrócić do użytku MGU-K w specyfikacji 2017 tak szybko, jak to tylko możliwe - przekonywał dyrektor zarządzający Renault Sport F1, Cyril Abiteboul. Jak dobrze wiecie moc MGU-K jest narzucana przez przepisy, wynosi 120KW i nie możemy niczego tutaj zmienić. Jest jednak kwestia wagi, chłodzenia i warunków, w jakich możemy go używać. W przypadku nowego MGU-K osiągnęliśmy postępy na wszystkich tych płaszczyznach, ale nie mówimy o przełomowych zmianach.

Zapytany o to, czy MGU-K w nowej wersji powróci do użytku przed pierwszymi planowanymi wymianami silników, Abiteboul stwierdził: Zdecydowanie tak. Wiecie, że jeśli chodzi o silniki mamy możliwość dobierania do siebie poszczególnych części. Te którymi dysponujemy teraz nie blokują nam drogi przed zamianą. Wprowadzimy nowe MGU-K tak szybko, jak tylko będziemy mogli.