Międzynarodowa edycja F3 może zastąpić GP3 od sezonu 2019

FIA kontynuuje prace nad uporządkowaniem drabinki awansu młodych kierowców do F1.
01.09.1716:10
Nataniel Piórkowski
6841wyświetlenia


Od sezonu 2019 międzynarodowa edycja Formuły 3 niemal na pewno zajmie miejsce GP3 jako serii towarzyszącej wyścigowym weekendom Formuły 1.

Według informacji przekazanych w piątek przez portal motorsport.com, FIA naciska na uporządkowanie drabinki awansu młodych kierowców do serii Grand Prix. Obecne plany zakładają połączenie GP3 z europejską F3 w celu ustanowienia międzynarodowej serii Formuły 3. Jednocześnie koncepcję F3 Lights zastąpiłyby plany powołania do życia regionalnych mistrzostw F3.

Delegat FIA - Charlie Whiting potwierdził, że nieodległej przyszłości w przypadku Formuły 1 może zostać zastosowany sprawdzony model występujący w MotoGP, gdzie seriami towarzyszącymi są Moto2 oraz Moto3. Dokładnie taki jest nasz cel. Częścią tej drabinki są już Formuła 1 i Formuła 2. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zrealizować nasze plany z F3 w 2019 roku.

Według źródeł w ostatnim czasie doszło do spotkania Whitinga z przedstawicielami obecnych teamów F3, podczas którego poruszono tematy związane z przyszłością serii. Wstępna propozycja mówi o stworzeniu międzynarodowych mistrzostw ze stawką 27 bolidów wystawianych przez dziewięć zespołów. Wyniki przeprowadzonych w Genewie rozmów mają budzić optymizm zainteresowanych stron.

KOMENTARZE

1
Protonek
01.09.2017 02:32
I to mi się podoba, poza tym do obydwu serii brakuje chętnych, więc dobre rozwiązanie