Briatore: Hamilton znajduje się w lepszej sytuacji od Vettela

Zdaniem Włocha ostatnie problemy Mercedesa były wynikiem pecha.
16.07.1812:08
Nataniel Piórkowski
2833wyświetlenia
Embed from Getty Images

Flavio Briatore nie sądzi, aby Ferrari zaczynało dysponować znaczącą przewagą nad Mercedesem. Zdaniem Włocha ostatnie problemy Srebrnych Strzał są wynikiem pecha.

Briatore, były szef ekip Benettona i Renault typuje na tegorocznego mistrza świata Lewisa Hamiltona. Tylko ze względu na pech, jaki trapił Mercedesa w ostatnich dwóch wyścigach Ferrari dostało fory. Mają szansę na kolejny triumf w mistrzostwach, ale tylko w sytuacji, gdy Lewis będzie popełniał błędy.

Zdaniem Włocha wraz z kolejnymi tygodniami Hamilton będzie umacniał swoją pozycję w tabeli. Hamilton jest po prostu silniejszy od Vettela. Sebastian musi dużo mocniej walczyć, by utrzymywać kontrolę nad swoim bolidem. Lewis odnalazł swój rytm za kierownicą W09. To ułatwia mu prowadzenie.

Według Briatore Ferrari powinno zdecydować się na odważne posunięcie i zatrudnić w miejsce Kimiego Raikkonena świetnie rokującego Charlesa Leclerca. Odstawcie Kimiego na bok. Niech zastąpi go Leclerc. W przeciwnym razie nigdy nie zdobędziecie tytułu najlepszego konstruktorach. Jeśli podejmiecie ryzyko, to ponownie znajdziecie się w walce o mistrzowską koronę.

KOMENTARZE

3
macieiii
16.07.2018 08:47
Weźcie Leclerca... gruba kreska na reszcie potentatów. Lubie Raikkonena i wciąż w jakimś stopniu pasuje do Ferrari. Nasi wieloletni mistrzowie są tak młodzi, że jeszcze długo mogą się ścigać między sobą, miejąc do dyspozycji po trzy silniki na sezon. Brzmi to jak kilka zmarnowanych sezonów przed telewizorem, bo obecny jest ciekawy, ale mydlenie oczu inteligentnym ludziom przyspoży co najwyżej "hamburgerowych" fanów...
marios76
16.07.2018 08:17
A Briatore jest w lepszej sytuacji niż Bouliere ;)
Sasilton
16.07.2018 10:34
Powoli przypomina to sezon 2012, kiedy Mclaren był najszybszy, ale przez awarie i karygodne błędy zespołu Lewis tracił zwycięstwa.