Alonso nie chce wykluczać powrotu do startów w F1

Udział w testach z McLarenem ma pomóc Hiszpanowi utrzymać kontakt ze środowiskiem Grand Prix.
27.02.1918:55
Nataniel Piórkowski
1240wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że występy w testach z McLarenem pomogą mu utrzymać wysoką dyspozycję na wypadek ewentualnego powrotu do startów w Formule 1.

Dwukrotny mistrz świata F1 ma w tegorocznych palach występy w trzech rundach WEC oraz wyścigu Indy 500. Alonso wyraźnie zakomunikował, że nie zamierza kończyć z karierą w sportach motorowych.

Prawdopodobnie teraz, w wieku 37 lat, jestem silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej pod względem fizycznym i psychicznym, a dodatkowo mam doświadczenie innych serii, innych stylów jazdy.

Czuję się bardzo dobrze, bardzo konkurencyjnie, niezależnie od samochodu do jakiego wsiadam. Będę ścigał się jeszcze przez kilka lat i wybierał te wyścigi, które mogą mieć wpływ na moją karierę, na wszystko. To tam będę rywalizował - tłumaczył w środę kierowca z Oviedo.

Jeśli pewnego dnia pojawi się szansa z Formuły 1, gdy będę w formie, gdy będę mógł wygrywać, to nie mogę sobie pozwolić na to, aby teraz siedzieć w domu i się relaksować. Muszę być ze wszystkim na bieżąco. Obecnie sposobem na to jest jakaś forma zaangażowania - dodał.

Alonso przekonywał, że wciąż ściga się na swoim najwyższym poziomie. Czuję, że to szczytowy moment mojej kariery, więc prawdopodobnie siedzenie w domu to marnowanie czasu i możliwości. Przede wszystkim moich, bo ścigam się w legendarnych wyścigach i czuję, że są to najlepsze chwile mojej kariery. Mam nadzieję, że wygram jeszcze wiele wyścigów i będę nadal zaangażowany w F1.

KOMENTARZE

2
kriskab
27.02.2019 08:03
Fernando, jesteś wielkim kierowcą...i to nie ulega wątpliwości, ale jak sam nie kupisz zespołu, to powrotu nie widzę. Za Tobą tylko spalone mosty...Niestety, jesteś nie tylko mistrzem kierownicy, ale też mistrzem błędnych decyzji. Szkoda...
cichy
27.02.2019 06:19
no uśmiałem się, nie powiem ;)