Alonso: Miło było znów zobaczyć w F1 nazwisko Schumacher

Hiszpan dwukrotnie pokonał w walce o tytuł ojca Micka - Michaela.
03.04.1920:17
Mateusz Szymkiewicz
1154wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że ponowne ujrzenie nazwiska Schumacher w Formule 1 było dla niego wyjątkowe.

Podczas testów w Bahrajnie debiut za sterami bolidu F1 zaliczył Mick Schumacher, syn Michaela, siedmiokrotnego mistrza świata. 20-latek we wtorek współpracował z Ferrari, którego jest juniorem, natomiast w środę przesiadł się do konstrukcji Alfy Romeo.

W tym samym czasie powrót za kierownicę zaliczył Fernando Alonso, który mimo zakończenia kariery pozostał częścią McLarena. Hiszpan na torze Sakhir koncentrował się na pracy rozwojowej dla Pirelli przed sezonem 2020.

Jak przyznał Alonso, który w sezonach 2005 oraz 2006 pokonał Michaela Schumachera w walce o mistrzowskie tytuły, ujrzenie na torze jego syna było wyjątkowe. Nie miałem okazji spotkać go na torze, lecz miło było zobaczyć na ekranie «M. Schumacher oraz Alonso». To prawdopodobnie będzie dobre dla sportu, a także specjalne dla rodziny Schumacher w dowolnym bolidzie F1 - powiedział 37-latek.

Hiszpan dodał również, że tegoroczny sezon w Formule 2 będzie bardzo ważny dla Micka Schumachera. Ten rok jest dosyć istotny, ponieważ jest kilku czołowych kierowców z doświadczeniem. Nie będzie to dla niego łatwy sezon, ale mam nadzieję, że spisze się zarówno tam jak i w F1.