Włoska prasa: Ferrari znalazło się w prawdziwym kryzysie

Corriere dello Sport: "Dla ciągle słabnącego zespołu nie ma już wymówek".
14.05.1910:32
Nataniel Piórkowski
1957wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoska prasa obwieściła, że podczas Grand Prix Hiszpanii Ferrari znalazło się w prawdziwym kryzysie.

Piąty z rzędu dublet Mercedesa rozczarował fanów Scuderii, którzy mając w pamięci udane zimowe testy w Barcelonie liczyli na konkurencyjną dyspozycję Ferrari. Okazało się jednak, że stajnia z Maranello przegrała rywalizację nie tylko ze Srebrnymi Strzałami, ale także Maxem Verstappenem z Red Bulla.

Co stało się z czerwonymi? - zastanawia się Umberto Zapelloni z La Gazetta dello Sport, nazywając sytuację panującą obecnie w Ferrari prawdziwym kryzysem.

Leo Turini dodaje: Barcelona miała być weekendem prawdy i rzeczywiście nim była.

Na łamach Corriere della Sera Daniele Sparisci wyjaśnia: Ferrari musiało zareagować, ale nic z tego nie wyszło. Obwinianie Vettela byłoby w tym momencie zbyt brutalne. Są dużo większe problemy niż kryzys tożsamości czterokrotnego mistrza świata lub małe doświadczenie młodego Leclerca.

Corriere dello Sport dodaje: Dla ciągle słabnącego zespołu Ferrari nie ma już wymówek.

Szef Ferrari - Mattia Binotto przyznał, że w Barcelonie problemem mogła być bazowa koncepcja bolidu na sezon 2019. Były kierowca F1 - Mark Surer sądzi jednak, że jest już zbyt późno na to, aby włoski zespół mógł pozwolić sobie na zmianę koncepcji i uratowanie szans na walkę o tytuły mistrzowskie. To nie jest kwestia przedniego skrzydła. Musieliby przebudować cały bolid.