Honda: Jesteśmy w lepszej formie niż Renault

Masashi Yamamoto dodaje jednak, że przewaga jego koncernu nie jest przesadnie duża.
14.05.1910:42
Nataniel Piórkowski
1292wyświetlenia
Embed from Getty Images

Silnik Hondy jest obecnie lepszy od jednostki napędowej Renault - uważa szef programu japońskiego koncernu w Formule 1, Masashi Yamamoto.

Przedstawiciele Mercedesa i Ferrari chwalą postępy dokonane przez Hondę, która od tego sezonu dostarcza swe silniki ekipie Red Bull Racing.

Yamamoto przyznał, że wysiłki włożone w rozwój jednostki przyniosły oczekiwane rezultaty, ale dodał, że jego inżynierowie nie mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia.

Dzięki pomocy Red Bulla i Toro Rosso jesteśmy w tej chwili w lepszej formie niż Renault. Nie wydaje mi się jednak, aby nasza przewaga była przesadnie duża - powiedział Japończyk na łamach magazynu Speed Week.

Honda planuje już jednak wprowadzenie kolejnego pakietu poprawek, który powinien zadebiutować na torze podczas jednego z letnich Grand Prix. Musimy ciężko pracować nad zwiększeniem mocy, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu niezawodności. Wymaga to ciężkiej pracy rozwojowej, ale bez niej trudno jest doścignąć rywali.

Honda ostrożnie wykorzystuje swój budżet rozwojowy, chociaż nadal dąży do celu, jakim jest walka o zwycięstwa. To nasz naturalny cel. Zawsze tak było. Teraz koncentrujemy się na zrównoważeniu mocy i niezawodności. Myślę, że zdecydowanie poprawiliśmy nasz potencjał. Musimy w spokoju skupiać się na własnej pracy i zabiegać o postępy.