Alonso otwarty na powrót do Formuły 1

Hiszpan zaznacza jednak, że chciałby od razu dysponować zwycięskim bolidem.
19.06.1909:47
Nataniel Piórkowski
2353wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso potwierdził, że rozważy powrót do Formuły 1 jeśli od razu otrzyma do dyspozycji zwycięski bolid.

W ubiegłą niedzielę Hiszpan odniósł ze swoimi kolegami drugie w karierze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zdobywają przy tym tytuł mistrzowski w WEC. Wiadomo już jednak, iż 37-latek zakończy współpracę z ekipą Toyoty. W rozmowie z włoskim magazynem Man in Town kierowca z Oviedo zadeklarował, że wciąż jest otwarty na powrót do F1.

Jeśli Formuła 1 ponownie stanie się atrakcyjną opcją, to nie ma żadnych wątpliwości, że chciałbym tam wrócić - powiedział Alonso.

W 2016 roku był kontakt z Mercedesem, gdy Nico postanowił zakończyć karierę. Rozmawiałem z Toto Wolffem, ale nie osiągnęliśmy wiążącego porozumienia. Byłem wtedy kierowcą McLarena i niełatwo było znaleźć rozwiązanie.

Jeśli chodzi o przyszłość, to jestem otwarty na interesujące propozycje. Zdecyduję się na powrót do Formuły 1 tylko wtedy, gdy będę dysponował realną szansą zdobycia mistrzostwa świata. Nie jestem zainteresowany projektami, które startują od samych podstaw. Chcę od razu mieć do dyspozycji zwycięski bolid.

W mediach pojawiają się plotki łączące Alonso z Ferrari. Zapytany o to, jaką radę dałby swojemu byłemu zespołowi, dwukrotny mistrz świata F1 odparł: Cierpliwość. Nie jest łatwo, gdy spodziewasz się walczyć o zwycięstwa weekend po weekendzie. Ferrari jest także najbardziej znanym i uwielbianym zespołem na świecie.

Gdy się tam ścigałem, brakowało nam umiejętności i zasobów technicznych, ale byliśmy konkurencyjni. Teraz mają bardzo konkurencyjny bolid, ale atmosfera nadmiernej presji nie pomaga. W dodatku Mercedes jest bardzo mocny.