Vettel: Chcę odpokutować za to, co wydarzyło się przed rokiem

Niemiec stracił szansę na zwycięstwo po rozbiciu bolidu.
24.07.1912:50
Nataniel Piórkowski
1498wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel chce w ten weekend odpokutować za incydent, która kosztowała go zwycięstwo w ubiegłorocznym wyścigu o Grand Prix Niemiec.

Czterokrotny mistrz świata rozbił swój bolid na piętnaście okrążeń przed metą, gdy plasował się na pozycji lidera.

Musimy wziąć rewanż za ubiegły rok, zwłaszcza ja. Nie mogę się już więc doczekać ścigania na Hockenheimringu. Atmosfera na torze jest zawsze fenomenalna. Nasi kibice są wspaniali. Pamiętam, że przed rokiem na trybunach powiewało wiele niemieckich flag, więc bardzo mi się podobało.

Na pierwszy rzut oka obiekt ten może wydawać się prosty. Ostatnia sekcja daje wiele radości z jazdy, ale jest też bardzo techniczna. Najtrudniejszy jest prawdopodobnie pierwszy zakręt. Jest bardzo szybki i kończy się zanim na dobre spostrzeżesz się, że w nim jesteś. Ważne jest, aby od samego początku mieć dobre odczucia. To daje przewagę przed resztą weekendu.

Mattia Binotto, szef Scuderii Ferrari, dodał: Dla nas GP Niemiec to przede wszystkim domowy wyścig Sebastiana. Mamy nadzieję, że zaprezentujemy mocną formę, szczególnie po tym co wydarzyło się rok temu, gdy zwycięstwo wymknęło nam się z rąk po weekendzie, w trakcie którego pokazaliśmy topową dyspozycję.

Nie przywozimy tu żadnych konkretnych poprawek, ale analiza danych z Silverstone pozwoliła nam zebrać użyteczne informacje, pomagające lepiej zrozumieć nasz bolid.