Hamilton: Honda dysponuje miejscami większa mocą niż my

Brytyjczyk nadal przestrzega przed zagrożeniem ze strony Red Bulla.
03.08.1910:07
Nataniel Piórkowski
964wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że Honda dysponuje miejscami lepszymi osiągami niż silnik Mercedesa.

Honda powróciła do Formuły 1 w 2015 roku, ale dopiero od ubiegłego sezonu zaczęła dokonywać wymiernych postępów, wyraźnie redukując stratę do konkurencyjnych dostawców jednostek napędowych.

Progres dokonany wspólnie z Toro Rosso zachęcił Red Bulla do zmiany jednostek napędowych i podpisania wieloletniej umowy z Hondą.

Zapytany wprost o to, czy Red Bull jest nadal jednym z kandydatów do mistrzostwa świata, Hamilton odpowiedział: Ludzie muszą pamiętać, że w przeszłości zdobyli kilka tytułów mistrzostw świata. Zawsze mieli bardzo dobry bolid. Mają Adriana Neweya, który jest jednym z najlepszych projektantów w Formule 1.

Najpierw stracili tempo ze względu na niedobór mocy. Później mieli okres, gdy ścigali się z niższym poziomem docisku. Teraz widzimy jednak, że obaj kierowcy Red Bulla zaczynają notować mocne występy, więc liczą się w walce i mają konkurencyjną konstrukcję. Mamy teraz ten etap kalendarza, który bardzo im odpowiada. Trzeba pamiętać, że niektóre tory pasują pewnym bolidom bardziej niż inne. Nie można być najlepszym przez cały sezon.

W Austrii to pakiet Red Bulla spisywał się lepiej. Dobrze radzili sobie z wysokimi temperaturami i tak dalej, nawet w porównaniu z nami czy Ferrari. Teraz może być podobnie. Sądzę, że stać ich także na dobry występ z Singapurze. Gdy pojawią się tory z długimi prostymi, jak na przykład Monza, także mogą sprawić niespodziankę. Mają nową jednostkę napędową i nie jest już tak, że cały czas brakuje im mocy. Szczerze mówiąc sądzę, że miejscami dysponują większą mocą niż my.