Hamilton: Ferrari znajduje się na zupełnie innym poziomie

Brytyjczyk przyznał, że Mercedes nie dysponuje taką mocą jak team z Maranello.
13.10.1905:17
Nataniel Piórkowski
747wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że podczas kwalifikacji do Grand Prix Japonii Mercedes nie miał wystrczajacej mocy, aby nawiązać walki z Ferrari.

Reprezentanci Srebrnych Strzał wykręcili najlepsze wyniki w drugim bloku czasówki, ale w decydujących momentach Q3 musieli uznać wyższość Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca.

Hamilton zakończył zmagania z czwartym czasem, za swoim zespołowym kolegą - Valtterim Bottasem.

Lider klasyfikacji generalnej stwierdził, że kwalifikacje mogły pójść lepiej.

Bolid był w porządku. Ferrari podkręciło silnik i weszło na kolejny poziom. Szczerze mówiąc nie jesteśmy w stanie rywalizować z nimi pod względem mocy. Ogólnie bolid spisywał się w porządku. Pierwszy przejazd w Q2 był naprawdę solidny. Drugi nie okazał się już tak dobry. Kolejne dwa w Q3 były już takie sobie.

Na torze panowały trudne warunki ze względu na silny wiatr. Jest bardzo wietrznie. Trudno oszacować punkty, w których powinien znajdować się bolid. To trochę utrudnia nam pracę.

oceniając szanse Mercedesa w wyścigu Hamilton powiedział: Myślę, że Ferrari ma szybszy bolid. My mamy solidną konstrukcję. Mamy nadzieję, że uda nam się z nimi powalczyć. Są jednak zabójczo szybcy na prostych.