Williams walczy z czasem, aby Kubica mógł wystartować w wyścigu

Zespół przygotowuje nowe podwozie i deklaruje, że ma wystarczający zapas części.
13.10.1905:26
Nataniel Piórkowski
1385wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams przygotowuje nowe podwozie dla Roberta Kubicy.

Niedługo po starcie kwalifikacji Polak rozbił swój bolid na wyjeździe z ostatniego zakrętu, rozpoczynając pierwsze pomiarowe okrążenie. Kierowca stajni z Grove zakomunikował później, że na kraksę miały wpływ różne czynniki, a cała historia rozpoczęła się jeszcze przed czasówką.

Uszkodzenia konstrukcji FW42 okazały się na tyle poważne, iż konieczna była wymiana podwozia. Ze względu na nią krakowianin będzie musiał rozpocząć rywalizację z alei serwisowej.

Rzeczniczka prasowa stajni potwierdziła, że mechanicy dysponują wystarczającym zapasem części zamiennych, aby przygotować bolid Polaka do startu w wyścigu. Trwa jednak walka z czasem, aby zakończyć wszystkie prace przed początkiem popołudniowej rywalizacji.

Mamy części, ale trzeba wymienić podwozie. Mechanicy mierzą się z ogromem pracy. Mamy mało czasu, ale robimy wszystko co w naszej mocy. Jesteśmy pewni, że się uda.

Aktualizacja: FIA potwierdziła, że Robert Kubica otrzyma do swojego bolidu nową skrzynię biegów. Wymianę przekładni w bolidzie Kevina Magnussena zgłosił także Haas. Na obu kierowców nałożone zostaną kary cofnięcia o pięć pozycji na starcie wyścigu. Nie będą miały one jednak żadnego wpływu na ustawienie na gridzie.