Grosjean: Oddawanie piątków Kubicy nie byłoby idealne

Polak łączony jest funkcją zawodnika rozwojowego Haasa w sezonie 2020.
27.10.1908:51
Mateusz Szymkiewicz
1962wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean przyznał, że oddawanie piątkowych treningów Robertowi Kubicy w sezonie 2020 nie będzie idealne.

Polak po zakończeniu tegorocznych zmagań opuści ekipę Williams. Ze względu na fakt, że liczba wolnych miejsc w pozostałych ekipach jest ograniczona, jedyną szansą 34-latka na utrzymanie w Formule 1 wydaje się funkcja zawodnika rozwojowego.

Kubica najczęściej łączony jest z ekipą Haas, gdzie swoje zaangażowanie w roli sponsora ma także rozważać PKN Orlen. Szef zespołu - Gunther Steiner, zadeklarował, że jest gotowy przekazać Polakowi bolid w 2020 roku podczas sesji testowych oraz treningów, by uzyskać jak najlepsze pokrycie danych w symulatorze z rzeczywistością.

Kierowca stajni z Kannapolis - Romain Grosjean, przyznał jednak, że wolałby uniknąć scenariusza, w którym ustępuje miejsca Robertowi Kubicy. Nigdy nie jest idealnie, kiedy nie możesz jeździć w piątkowe poranki. Wiele zależy również od tego co chcesz osiągnąć. Nie widać, by Ferrari, Mercedes lub Red Bull oddawali komuś swoje piątki. Każda sesja jest ważna. Będzie jak będzie, ale bazując na osiągach to nigdy nie jest idealne - powiedział Francuz.